Budowa sali gimnastycznej dla ZS nr 2 na finiszu

Dobiegają końca prace budowlane przy sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Angowickiej w Chojnicach. Starostwo Powiatowe na wyposażenie sali i siłowni wydało prawie 230 tys. zł.

Uczniowie Zespołu Szkół numer 2 w Chojnicach przy ul. Angowickiej już niebawem będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej.   |  fot. Rmak

Budowa rozpoczęła się w 2023 roku. Umowny termin zakończenia prac budowlanych, to 4 czerwiec, ale jak przekazał na środowej (22.05.) konferencji prasowej starosta Marek Szczepański, wykonawca sygnalizuje, że wkrótce złoży wniosek o przesunięcie tego terminu na 31.07. Jednym z powodów mogą być roboty dodatkowe, których nie planowano. Chodzi o wymianę sfatygowanego przyłącza i węzła C.O., który jest zasilany z ZEC-u przy ul. Ceynowy.

Powiat Chojnicki rozstrzygnął już przetarg na zakup wyposażenia do nowej sali gimnastycznej. Za kwotę 138 tys. zł pozyskano m.in. bramki do gier zespołowych, materace, piłki, ławki czy skrzynie. Ponadto za kwotę 90 tys. zł zakupiono sprzęty do szkolnej siłowni. - Do końca wakacji sala będzie gotowa i przygotowana dla uczniów na nowy rok szkolny – zadeklarował starosta Marek Szczepański.

Sala ma wymiary 18 m x 36 m. W kompleksie będzie sala fitness, siłownia i infrastruktura sanitarna, jak prysznice, toalety. Powstanie także parking i zostanie zagospodarowany teren zielony. Koszt tej inwestycji, to 11 mln zł. Dotacja na jej budowę w wysokości 3,5 mln zł pochodzi z rządowego programu Sportowa Polska.

(je) fot. Rmak