Broń i 3 kradzione samochody. Mężczyzna zatrzymany przez chojnickich kryminalnych

Policjanci z Chojnic zatrzymali 38- latka, który w swoim mieszkaniu miał broń. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu kilka jednostek broni i kilkaset sztuk amunicji i narkotyki.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa, posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz narkotyków.   |  fot. KPP

Dzięki pracy operacyjnej chojnickich kryminalnych zatrzymany został  38- letni mieszkaniec Chojnic, który w swoim mieszkaniu miał kilka jednostek broni. Policjanci podczas przeszukania mieszkania znaleźli pistolet maszynowy, dwa karabinki automatyczne, sztucer łamany, 3 jednostki broni krótkiej, kilkaset sztuk amunicji oraz narkotyki.

W trakcie przeszukania posesji, na której zatrzymany przechowywał swoje pojazdy, policjanci zabezpieczyli 2 jeepy i skodę, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa, posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz narkotyków, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.  Na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec 38-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi chojnicka prokuratura.

KPP