Bokserzy podzielili ... żeglarzy

Podsumowano wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2010 rok w województwie pomorskim. Przy tworzeniu klasyfikacji brany był pod uwagę udział w następujących zawodach:

Współzawodnictwo umożliwia dokonywanie analizy pracy w poszczególnych klubach, województwach, powiatach, gminach.

Młodzieżowe mistrzostwa Polski, mistrzostwa Polski juniorów, ogólnopolska olimpiada młodzieży, mistrzostwa Polski juniorów młodszych oraz międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Za żeglarzami ChKŻ, którzy okazali się najlepsi w naszym powiecie, uplasowali się bokserzy Boxing Team Chojnice, którzy zajęli ... 546. miejsce w Polsce. Jednak nieporównywalne są budżety obydwu klubów. Trzecie miejsce na podium w województwie chojnickim zajął klub LKS Charzykowy. Wyniki wszystkich klubów z naszego powiatu dały mu 66 miejsce w Polsce. Medale dziewcząt na mistrzostwach Polski wywindowały Boxing Team Chojnice na drugie miejsce spośród klubów z naszego powiatu. - Jest to sukces, który zawdzięczamy przede wszystkim rodzicom zawodników, trenerom i działaczom klubu z prezesem Andrzejem Mielke na czele. Nie byłoby tych medali bez wsparcia sponsorów oraz miasta Chojnice. Budżet co prawda był skromny, ale liczymy na więcej funduszy w przyszłym roku – mówi trener Boxing Team Marcin Gruchała.
Pięściarze UKS Ósemki Chojnice „wyboksowali: sobie o trzydzieści oczek mniej od Boxing Team Chojnice i ostatecznie zajęli 963 miejsce. Czwarte miejsce w powiecie zajęła Chojniczanka Chojnice.