Boisko za 44 400 złotych w SP 3

Rozbudowuje się sportowe otoczenie szkoły. Trójkowy „Sępik” czyli boisko ze sztuczną murawą już na wiosnę będzie miał - trawiastego sąsiada. W tym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbył się odbiór techniczny nowego obiekt

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 3.   |  fot. nadesłane

Jest to boisko z naturalną nawierzchnią do piłki nożnej położonego nieopodal. Obietnicę o budowie boiska dyrektor szkoły, Karol Kołyszko złożył uczniom w maju 2012 roku i nie były to słowa rzucane na wiatr! Ta kolejna własna inwestycja szkoły szybko doczekała się realizacji. Środki otrzymane z Urzędu Miejskiego zostały dobrze wykorzystane. Pomagała także Rada Rodziców Szkoły.

Nowe boisko o powierzchni 660 m2 już jest! Powstało w miejscu nieużytków, które wymagały wyrównania terenu, położenia drenażu, podłączenia odwodnienia do kanalizacji deszczowej. Niezbędna była też wymiana zewnętrznej, wegetacyjnej warstwy ziemi. Dopiero po wykonaniu tych prac można było zasiać trawę, osadzić stalowe słupy, na których umocowana jest  teraz siatka  o wysokości 4m ogradzająca boisko, wykonać bramę i furtkę.

Miłośnicy futbolu już się cieszą z nowego obiektu i pewnie chcieliby wejść na jego murawę, ale na pierwsze mecze trzeba będzie poczekać do wiosny, nie tylko z powodu obecnej chłodnej aury, ale na boisku świeżo zasiana trawa musi się jeszcze wzmocnić! Na wiosnę pojawi się też tam niezbędne wyposażenie - siatka nylonowa - „łapacz piłek”, bramki, oznaczenie linii do  gry.

Boisko to nie jedyna nowość w otoczeniu szkoły! Tuż obok przygotowany jest teren, na którym ma powstać miasteczko rowerowe o powierzchni 700m2. Tam również wzrasta świeża trawa, teren jest odwodniony, a kostka bezfazowa otrzymana z Urzędu Miejskiego czeka na położenie. Powstanie z niej  trasa rowerowa w kształcie ósemki do ćwiczeń jazdy dla uczniów szkoły, a także uczestników corocznych miejskich i powiatowych etapów Turniejów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowanych od wielu lat w SP3.

Obie inwestycje szkoły – trawiaste boisko, miasteczko rowerowe zamkną realizowany od 2008 roku  kompleksowy projekt zagospodarowania terenów przyszkolnych. Kto pamięta owe miejsca sprzed czterech, pięciu lat wie, że zmieniły się one niepospolicie, są świetnie zagospodarowane i służyć będą kolejnym pokoleniom uczniów!

(mr)

fotoreportaz.jpg

  1. 18 listopada 2012  13:21   dobra robota!   anonim

    dobra robota!

    0
    0
  2. 16 listopada 2012  20:38   Jednak ktoś zapomina dodać, ...   jc

    Jednak ktoś zapomina dodać, że wszystko to odbywa się kosztem okolicznych mieszkańców. Kiedyś boisko tętniło życiem - szczególnie latem masa okolicznych dzieciaków miała gdzie grać w piłkę. Teraz wszystko pozamykane na klucz, bardzo smutna historia jak widzi się ładne boisko które przez całe wakacje tylko stoi i ładnie wygląda, bo nikt z niego nie korzysta. To samo z możliwością przejścia, okoliczni mieszkańcy skracali sobie drogę z ul. Łukowicza do Alei Brzozowej. Teraz oczywiście bramka zamknięta łańcuchem... Pojawia się tutaj pytanie czy nowe inwestycje są tylko po to aby się nimi chwalić i aby ładnie się prezentowały, czy również po to aby korzystali z nich ludzi, czyniąc ich życie lepszym i łatwiejszym.

    0
    0
  3. 16 listopada 2012  15:24   Gratulacje   facet

    Gratulacje Panie dyrektorze. To duże wyróżnienie dla dzieci, które mogą uczyć się w Pańskiej szkole.

    0
    0
  4. 16 listopada 2012  14:18   Chojniczanka (1)   anonim

    Dzień dobry. Panie Dyrektorze, gdy się rozmawia z ludzmi to proszę o trochę kultury i wyjąć ręce z kieszeni.Jaki przykład Pan młodzieży daje?

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 16 listopada 2012  15:07   nie pajacuj, boś nie dość ...   anonim

      nie pajacuj, boś nie dość ze nie kiwnał w sprawie boiska najmniejszym palcem to jeszcze sie wymądrzasz?

      0
      0
  5. 16 listopada 2012  14:01   Dyrektor na 6!   chojniczanin

    Brawo i szacunek dla Pana dyrektora Karola Kołyszki!Nie czeka,aż spadnie mu"manna z nieba",ale sam przejawia sporo inicjatywy,aby szkoł,którą zarządza była nowoczesna i bardzo przyjazna dla uczniów.Uczcie się dyrektorzy jakim operatywnym powinien być każdy z Was!

    0
    0