Biuro na terenie firmy produkcyjnej — jak zadbać o jego czystość?

Biuro jest wizytówką każdej firmy. To tutaj trafiają klienci i kontrahenci, tutaj nawiązywane są znajomości biznesowe, odbywają się spotkania, podpisywane są umowy. Jego wygląd stanowi impuls do wyrobienia sobie opinii gości o całym przedsiębiorstwie.

Każde miejsce zatrudnienia musi dbać o czystość w swoich pomieszczeniach – niezależnie, czy są to sklepy, zakłady produkcyjne, warsztaty czy też biurowce.   |  fot. mat. partnera

Jeśli biuro jest czyste, zadbane i estetyczne – firma prezentuje się jako godna zaufania, dbająca o detale. Jeżeli natomiast w pomieszczeniach biurowych panuje bałagan albo brud – może to się przyczynić nawet do zaniechania współpracy. W lokalu usytuowanym w biurowcu ład nie jest trudny do osiągnięcia. Jednak biuro na terenie zakładu produkcyjnego, choć musi spełniać te same wytyczne, ulega znacznie częściej o wiele poważniejszym zabrudzeniom. Co zrobić, aby mimo przeciwności zawsze witać kontrahentów w czystych pomieszczeniach?

Systemowe wycieraczki aluminiowe – dopasowane do indywidualnych potrzeb

Starania o estetykę w biurze koncentrują się przede wszystkim na podłodze. Jeśli do budynku wchodzą pracownicy czy klienci wprost z produkcji, najczęściej przynoszą oni na podeszwach nie tylko standardowe błoto czy śnieg, ale również poważniejsze zabrudzenia – pyły produkcyjne, smary i różnego rodzaju drobne odpady. Aby poradzić sobie z nimi wszystkimi, trzeba zadziałać kompleksowo i wybrać wycieraczki nadające się do wszystkich tych zastosowań.

Kryterium to spełniają wycieraczki systemowe (dostępne na stronie polskiego producenta: https://www.alumatex.pl/produkty/wycieraczki-systemowe). Składają się one z aluminiowych profili, których wkład wybieramy w zależności od potrzeb: gumowy (do odbierania płynnych zanieczyszczeń), szczotkowy (do zdrapywania z obuwia przylgniętego brudu) oraz rypsowy lub tekstylny (do delikatniejszego, ostatecznego czyszczenia butów). Istnieje również możliwość stworzenia wycieraczki z mieszaną zawartością.

Aluminium, stal, guma, tkanina – z jakiego materiału powinna być wykonana wycieraczka biurowa?

Aluminiowe wycieraczki biurowe, w zależności od wybranego wkładu, posłużą zarówno po zewnętrznej stronie drzwi, jak i w środku, tuż za wejściem. Ale nie wyczerpują one możliwości skutecznego i estetycznego dbania o podłogę.

Jeśli biuro znajduje się na terenie trudnodostępnym (np. w kontenerze na placu budowy), świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie surowych, stalowych krat serratowanych, dodatkowo zwiększających bezpieczeństwo użytkowania dzięki znacznie wyższej przyczepności. Można z nich z resztą zbudować także chodnik, podest czy schody – są produktem o szerokiej gamie zastosowań.

Również gumowe wycieraczki to nie tylko niezbyt ładne maty, które kojarzymy sprzed lat. Technologia poszła znacznie do przodu i wycieraczki z gumy mogą obecnie pełnić rolę estetyczną. Bardzo popularne modele perforowane nadają się do wygodnego łączenia w większe połacie. Można także wybrać jednolitą matę z własnym nadrukiem.

Do wnętrza biura warto z kolei wybrać wycieraczki tekstylne. Wykonane są one z tkaniny przypominającej wykładzinę, ale odznaczają się wyjątkową chłonnością, również dzięki spodniej warstwie z gumy winylowej. Nadają one przytulny klimat pomieszczeniu, a jednocześnie po prostu dobrze oczyszczają buty.

Wycieraczki personalizowane – jakie są możliwości wyboru?

Ciekawym pomysłem na zadbanie o czystość i estetykę biura, jest zakup wycieraczek personalizowanych. Na stronie https://www.alumatex.pl/produkty/produkty-personalizowane/wycieraczki-na-wymiar.php znajduje się duży wybór modeli, dających bardzo duże możliwości dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb.

Przede wszystkim niezależnie od materiału wykonania, w dobrym sklepie istnieje możliwość zakupienia wycieraczki w standardowym rozmiarze, jak i jej precyzyjnego dobrania do metrażu pomieszczenia. Wspomniane już systemowe wycieraczki aluminiowe dają pod tym względem ogromną swobodę – mogą zostać dopasowane tak na długość, jak i na szerokość. Klient wybiera również wkład, a także ma opcję dodatkowej personalizacji – wypełnienia jednego z profili metalowym panelem z wygrawerowanym logotypem.

Wycieraczki stalowe nadają się do łączenia w dłuższe ciągi, natomiast we wnętrzach można dodać im uroku, wypełniając je do pewnej wysokości wkładem z drewna lub tworzywa, dzięki czemu produkt pasuje nawet do prestiżowego budynku.

Także na wycieraczkach gumowych nie ma problemu z wykonaniem dowolnego nadruku. Własna grafika może ozdobić również wycieraczkę tekstylną, nadając wnętrzu niebanalnego stylu – a to wszystko przy jednoczesnym spełnianiu użytkowych funkcji.

(Materiał sponsorowany)