Bez prawa jazdy przyjechał na egzamin niesprawnym samochodem

Policjanci z chojnickiej drogówki interweniowali w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie przyjechał mężczyzna, z którego samochodu wycieka olej. Na miejscu mundurowi ustalili właściciela pojazdu, który właśnie zakończył egzamin.

Teraz kierujący samochodem za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Wczoraj około 21:30 policjanci z chojnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że do Pomorskiego Ośrodku Ruchu Drogowego przyjechał mężczyzna, a z jego BMW wycieka olej. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili właściciela pojazdu, który właśnie zakończył egzamin, niestety z wynikiem negatywnym. Policjanci wylegitymowali 25-latka, jak się okazało miał on cofnięte uprawnienia do kierowania, za przekroczony limit punktów.

Mieszkaniec Chojnic tłumaczył policjantom, że nie miał go kto przywieść na egzamin, dlatego przyjechał sam. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a samochód przekazali osobie, która posiadała prawo jazdy. Teraz sprawa mężczyzny trafi od Sądu, przed którym odpowie on za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.  Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP