Beniaminek „urwał” punkty Chojniczance zdobywając pięć goli!

Beniaminek Stal Stalowa Wola w sobotę 19 sierpnia o godz. 19 podejmować będzie Chojniczankę. Miejscowi kibice liczą na zdobycie pierwszego kompletu punktów, bo, jak na razie gospodarze nie grają tak, jak oczekiwaliby tego sympatycy klubu.

Beniaminek sprawił niespodziankę i rozgromił u siebie Chojniczankę. Dwa gole dla gości zdobył Tomasz Mikołajczak. Dla Stali było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.   |  fot. ilustrac./arch.A. Knitter

Przypomnijmy, W pierwszych czterech kolejkach Stal odnotowała dwa remisy i dwie porażki, strzelając jednego gola i tracąc aż sześć. Sobotni rywal Chojniczanka, w tym sezonie przegrała dwa mecze, jeden zremisowała i jeden wygrała. Mecz Stal – Chojniczanka będzie pierwszym w historii spotkaniem ligowym obydwu drużyn. Kto z pojedynku wyjdzie zwycięsko przekonamy się wieczorem.

Stal Stalowa Wola – Chojniczanka 5:2  (2:0)

Chojniczanka: Primel – Szczytniewski, Boczek, Golak, Szymusik, Raburski (46. Prałat), Nowacki (59. Mikołajczak), Paprzycki, Kolesar, Banach (46.. Kozina), Giel.

Bramki: 21. Imiela, 43. Kowalski (kar.), 48. Rogala, 84. Klisiewicz, 90+2. Kowalski (kar.) – 75. Mikołajczak, 89. Mikołajczak (kar.)

Kartki:   39. Soszyński (SSW), 53. Seweryn (SSW), 65. Kościelniak (SSW), 90. Imiela (SSW) – 42. Boczek (CHO), 65. Mikołajczak (CHO), 82. Szczepanek (CHO)

Gospodarze przystąpili do spotkania zmotywowani, co miało przełożenie w początkowych minutach na grę ofensywną, jednak później sporo walki toczyło się w środkowej części boiska. W 21 min. gola z rzutu wolnego zdobyła Stal, a piłka trafiła w samo okienko bramki Chojniczanki. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało a piłka naprzemiennie była w posiadaniu graczy obu zespołów. W 43 min. po rzucie karnym Stal podwyższyła na 2:0 i  takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa, która pokazała, iż beniaminek w tej części meczu był zdecydowanie lepszym zespołem.

Drugą połowę Stal rozpoczęła … od podwyższenia wyniku na 3:0, gdzie piłka po strzale głową wpadła do bramki gości. Chojniczanka próbowała grę z kontry, jednak miejscowi podbudowani wysokim prowadzeniem na swobodne rozegranie piłki nie pozwalali. W 75 min. honorowe trafienie zaliczył Mikołajczak, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego trafił w samo okienko!  Na odpowiedź Stali nie trzeba było długo czekać. W 84 min. miejscowi zdobyli czwartą bramkę. W 88 min. po zagraniu ręką przez zawodnika Stali sędzia podyktował rzut karny. Rozmiar porażki zmniejszył Mikołajczak pewnie wykonując rzut karny. W 92 min. także rzut karny wykorzystali miejscowi ustalając wynik na 5:2

Konferencja prasowa po meczu - tutaj

W niedzielę 20 sierpnia piątą kolejkę zakończą mecze Stomilu Olsztyn z ŁKS II Łódź i Lecha II Poznań ze Skrą Częstochowa. W sobotę 26 sierpnia o godz. 16:30 Chojniczanka rozegra spotkanie z Olimpią Grudziądz.  Transmisja od godz. 16:25 w TVP Sport.