Awans do finału Euro Winners Cup 2024

Red Devils Ladies po raz pierwszy awansowały na Euro Winners’ Cup do fazy medalowej. W meczu półfinałowym spotkały się z hiszpańskim zespołem CD Pozoalbense.

Historyczny awans do finału Euro Winners’ Cup 2024. W niedzielę o 18.30 Red Devils Ladies rozegrają spotkanie z obrończyniami tytułu - Hiszpankami z drużyny Higicontrol Melila.   |  fot. nadesł.

Red Devils Ladies Chojnice - CD Pozoalbense 2:1  (0:0, 1:0, 1:1)

bramki: 1:0 - Nowak, 2:0 - Sudyk rzut karny, 2:1 - Lopes (CD Pozoalbense).

1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Hadler, 5 Nowak, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

W pierwszej tercji obie drużyny grały ostrożnie. Ada Banaszkiewicz trafiła w słupek z dystansu, potem próbowała jeszcze kilkukrotnie i była bliska zdobycia bramki. Rywalki ograniczały się do strzałów z dystansu, ale żadna z drużyn nie trafiła do siatki. W drugiej odsłonie meczu Kasia Nowak świetnie przymierzyła z dystansu i piłka wpadła pod poprzeczkę Hiszpanek - 1:0 dla RD Ladies!

Wiktoria Słowy uderzyła z przewrotki, ale minimalnie przestrzeliła nad poprzeczką. W tej części gry byliśmy zespołem przeważającym. W trzeciej tercji z rzutu wolnego groźnie uderzała Ola Sudyk, ale minimalnie obok. Następnie bramkarka obroniła strzał Hannah Adler. Rywalki dwa razy mocno uderzały, ale nad naszą poprzeczką. Ada Banaszkiewicz popisała się fantastyczną obroną w sytuacji sam na sam. 

Na 4 minuty przed końcem Aleksandra Sudyk była faulowana w polu karnym i skutecznie egzekwowała rzut karny podwyższając prowadzenie na 2:0. Rywalki szybko odpowiedziały kontaktową bramką Lopes na 2:1, ale to było wszystko, co dzisiaj mogły zrobić. 

Link do transmisji https://beachsoccertv.com/en/content/6050

Marcin Synoradzki