Automatyczna toaleta przy ul. Mickiewicza wciąż nieczynna

Od listopada 2009 można korzystać z automatycznej toalety publicznej, która jest zlokalizowana na parkingu przy stadionie na ul. Mickiewicza. Jej budowa z przyłączami kosztowała wtedy 370 tys. zł. Od wielu miesięcy trwa usuwanie jej awarii.

Miejska toaleta, nawet najbardziej nowoczesna, jak się okazuje potrafi przysporzyć sporo kłoptów.   |  fot. (je)

To nie pierwsza awaria tego nowoczesnego przybytku, który kiedyś znalazł się w Faktach TVN z okazji organizacji przez UM ankiety wśród korzystających z niego. Zdjęcia w artykule wykonaliśmy w lutym 2024. Wówczas oprócz informacji o awarii, była też o lokalizacji najbliższego publicznego WC. Mapka pokazywała dojście do WC otwartego wraz z przebudowanym amfiteatrem w Fosie.

Komentarze na FB pod zdjęciami były niezbyt pochlebne o nim: „Przy Fosie na pewno działa? Nagle? Nie działała cały zeszły rok, ile razy tam byłam na placu zabaw z dziećmi, nigdy się nie otworzyła, wiele osób przy mnie próbowało.”, „Ostatnio otwarta była 24 godziny na dobę i służyła w wieczornych i nocnych godzinach, jako schronienie dla żuli. Nie polecam nikomu tego miejsca”, „Przy fosie to jest schron dla bezdomnych,a nie toaleta”.

Temat zepsutej toalety poruszył na niedawnym posiedzeniu Rady Samorządów Osiedlowych przewodniczy Zarządu „Śródmieścia” Ireneusz Kiełb: - Coraz więcej osób zgłasza, teraz już też była taka informacja na stronach facebookowych, że nasza toaleta słynna przy Chojniczance, za miliony, czemu ona tak często nie działa?Wyjaśnień udzieliła Beata Zielińska z Wydziału Komunalnego: – Jest problem z elektroniką, części musiały być sprowadzane z Włoch. W tej chwili rozmawiamy z Urzędem w Busku – Zdroju, który ma taką toaletę, kupował równo z nami, no i niestety jej nie używa. I próbujemy tę część elektroniczną od nich odkupić.

(je)