Arka odpłynęła na fali zwycięstwa

W piątek, 19 maja o godzinie 18 Arka Gdynia zajmującą 7 lokatę w tabeli zagra na wyjedzie z Chojniczanką, która zamyka tabelę w Fortuna 1 Lidze. Goście szans na awans już nie mają i pozostaje im wyłącznie walka o miejsce dające prawo gry w barażach.

Dla Chojniczanki miał to być wyłącznie mecz o prestiż i ewentualnie przeskoczenie przedostatniej Sandecji Nowy Sącz. Niestety stało się inaczej i gospodarze przegrali 3:1.   |  fot. Rmak

By zachować szansę gdynianie muszą w Chojnicach wygrać, bo nawet remis pozbawi ich gry o baraże, ponieważ do ostatniego, premiowanego miejsca gdynianie mają 2 punkty straty. Do końca trwającego sezonu w rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy pozostały już tylko 3 kolejki. Sytuacja Chojniczanki jest już rozstrzygnięta i od nowego sezonu zagrają w II lidze.

Dzisiejsze derby województwa pomorskiego prawdopodobnie zakończą się zwycięstwem przyjezdnych z Gdyni, tym bardziej, iż goście mają o co walczyć i do spotkania podejdą zmotywowani. Chojniczanka nie ma już w tym sezonie “nic do ugrania” a zarazem jest zdecydowanie gorszym zespołem od swoich najbliższych rywali i inny rezultat niż porażka byłby sporą niespodzianką.

Chojniczanka- Arka Gdynia 1:3 (0:2)

Chojniczanka: Kuchta – Raburski, Byrtek, Buchał, Niepsuj, Kalinkowski (76. Korczyc), Czajkowski, Mazek (76. Stróżyński), Karbowy (66. Mikołajczak), Van Huffel (46. Jakóbowski), Tuszyński (66. Skrzypczak).

Bramki: 80. Skrzypczak (kar.) – 24. Czubak, 42. Azacki, 63. Stępień

Kartki: 50. Jakóbowski (CHO), 90+5. Korczyc (CHO). 21. Capanni (ARK), 31. Marcjanik (ARK), 51. Skóra (ARK), 82. Zieliński (ARK), 88. Haydary (ARK)

Czerwona: 90+1. Zieliński (ARK)

Chojniczanka przetrwała początkowe próby ataku wyżej notowanego pierwszoligowca i odpowiedziała w 12 minucie akcją zakończoną strzałem, który został zablokowany. Pomimo, iż gospodarze początkowo stworzyli przewagę, to na prowadzenie wyszli goście w 24 minucie. Po objęciu prowadzenia Arka opanowała sytuację i nie pozwoliła Chojniczance na szukanie sposobu doprowadzenia do wyrównania. Decydująca o losie meczu była zdobyta przez przyjezdnych druga bramka w 42 min.

Po przerwie ekipa z Gdyni utrzymywała się przy piłce, a tym samym utrudniając grę gospodarzom. Wraz z upływem czasu walka o piłkę stała się wyrównana … tylko trzeciego gola w 63 minucie zdobyli goście. Od tego czasu wysokie prowadzenie pozwoliło rywalowi na kontrolowanie meczu. W 80 min. honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Skrzypczak. Pomimo doliczonego czasu gry rezultat nie uległ zmianie a dzięki wygranej zawodnicy Arki pozostają kandydatami do awansu do PKO Ekstraklasy.