Antoni, Małgorzata, Andrzej Ciemińscy - Malarstwo

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 16 marca o godz. 17:00 na wernisaż wystawy malarstwa Antoniego, Małgorzaty i Andrzeja Ciemińskich.

Wystawa będzie czynna do 5 kwietnia w godzinach otwarcia placówki.   |  fot. ChCK

Małgorzata Bratz - Ciemińska - urodziła się w Chojnicach. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Lecha Wolskiego. Od wielu lat wypowiada się poprzez malarstwo olejne, akrylowe i pastele (suche lub olejne), a czasami łączy tradycyjne techniki z wycinanką z kolorowych kartek, gazet, papierów prezentowych itp. (technika papier colle).

Uczestniczyła w licznych plenerach i sympozjach, również zagranicznych. Ma na koncie sporo wystaw zbiorowych i kilka indywidualnych. Zadebiutowała w 1995r. w Chojnickim Domu Kultury prezentując bogaty przegląd swoich dotychczasowych dokonań artystycznych z zakresu malarstwa, rysunku i grafiki. Pasję artystyczną łączy z działalnością pedagogiczną, jest nauczycielem plastyki, obecnie w SP1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach.

Andrzej Ciemiński - urodził się w 1968 r. w Raciążu. Jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej. Prowadzi własną pracownię projektową. Od 2000r. pełni funkcję architekta miejskiego w UM w Chojnicach. Jest autorem wielu projektów wnętrz i mebli, a przede wszystkim mnóstwa zrealizowanych projektów budynków i rozwiązań urbanistycznych w licznych miastach Polski. Oprócz projektowania uprawia malarstwo i rysunek. Od wielu lat uczestniczy w plenerach malarskich krajowych i zagranicznych. Twórczość malarską prezentował na kilku wystawach indywidualnych oraz licznych wystawach zbiorowych.

Antoni Ciemiński - artysta, architekt urodzony w Chojnicach w 1997 r. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej. Tworzy malarstwo olejne oraz muzykę eksperymentalną. Tematyka Jego obrazów obejmuje abstrakcję, portret oraz glitch art.

Wernisaż: 16 marca o godz. 17:00. Chojnickie Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Ł. Sajnaj