AP Reiss Piła zwycięzcą ENEA Chojnice Cup!

W sobotę 20 maja na Boisku Nowych Nadziei „Modrak” w Chojnicach - rozegrano turniej Enea Cup dla zawodników z rocznika 2012 i młodszych pod patronatem honorowym Posła na Sejm – Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego.

Zespół z Piły wygrał chojnicką edycję Enea Cup.   |  fot. Rmak

Emocji i sportowej walki na boisku nie zabrakło, a pojedynki stały na wysokim poziomie. W turnieju udział wzięły zespoły: Chojniczanka 1 i 2, Chemik Moderator Bydgoszcz, MLKS Tucholanka WiESE Tuchola, U2 Bytów, Brda Rytel, Akademia Piłkarska Reissa - Piła, KS Kaszubia Kościerzyna.

Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem AP Reiss Piła, drugie miejsce przypadło Chemikowi Bydgoszcz, który miał tyle samo punktów, co zespół U2 z Bytowa, jednak bydgoszczanie mieli o jedną bramkę więcej i to zadecydowało, iż ekipa z Bytowa uplasowała się na trzecim miejscu.

Wyróżniono i przyznano poza pamiątkowi medalami także indywidualne nagrody dla najlepszych graczy z każdej drużyny oraz zwycięzców w konkursach celności, szybkości i techniki. Byli to: MVP turnieju: Kacper Pikul (Chemik Bydgoszcz), Król strzelców: Jan Szczypiorski (AP Reissa Piła), Najlepszy bramkarz: Franciszek Cichostepski (AP Reissa Piła), Fair play: Trener Oskar Gierszewski (Kaszubia Kościerzyna). Celność: Jan Szczypiorski (AP Reissa Piła), Szybkość: Tymon Kaźmierczak (Chojniczanka) i Technika: Kamil Zyzak (Chemik Bydgoszcz)

Dla młodych zawodników była to wspaniała przygoda, ale również bardzo ważne doświadczenie, które uczy zdrowej rywalizacji, buduje ducha współpracy i kształtuje właściwe postawy, zgodne z ideą fair play.

Podczas turnieju dostępne było stanowisko ze słodkościami i z napojami, watą cukrową i popcornem, a z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie małego Aleksa Żakowskiego z Chojnic, który walczy z SMA.

(red.) fot. Rmak