5 medali dla UKS Bokser

W ostatni weekend w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża. Do zawodów stanęli zawodnicy oraz zawodniczki zrzeszeni w Pomorskim Okręgowym związku Bokserskim. Uczniowski Klub Sportowy Bokser Chojnice do zawodów zgłosił 7 zawodników.

Udanie na turnieju w Człuchowie wypadli zawodnicy chojnickiego klubu UKS Bokser.   |  fot. nadesł.

Niestety ze względu na małą liczbę uczestników w niektórych kategoriach wagowych, przeciwników w ringu nie znaleźli Juniorzy: Jakub Knyba 48k, oraz Maciej Chrzan 71kg.

Junior 60kg Oskar Jankowski w walce półfinałowej przegrał z Wojciechem Knapiakiem Bombardier Gdynia

Junior Michał Łangowski 60kg w walce finałowej musiał uznać wyższość Wojciecha Knapiaka Bombardier Gdynia

Junior 75 kg. Filip Szulc po zaciętym pojedynku finałowym niestety przegrał z Janem Choińskim KS Sako Gdańsk

Senior 67 kg. Sebastian Cupa w porywającym pojedynku półfinałowym pokonał na PKT Tomasza Wadonia GKS Champion Gdańsk. W walce finałowej Sebastian po bardzo wyrównanej walce , werdyktem sędziowskim uległ faworyzowanemu Igorowi Pawilukowi SKB Czarni Słupsk.

Senior 75kg. Bartosz Prądziński w finale imprezy w widowiskowy sposób pokonał Michała Duraja z Stowarzyszenia "Obódź w Sobie Potencjał"

Szkoleniowcy UKS Bokser: Andrzej Plata oraz Marcin Łęgowski mogą być zadowoleni ze startu podopiecznych. Były to pierwsze zawody w 2023 r. Przed nimi bardzo intensywny okres przygotowań do kolejnych startów.