1 stycznia na sportowo

Noworocznej tradycji stało się zadość dzięki sportowcom z sekcji biegowej Florian z ChKS Kolejarz, rowerzystom z ChTMR Cyklista oraz piłkarzom z MKS Chojniczanka.

Podczas gdy jedni odpoczywali po sylwestrowej imprezie, inni witali pierwszy dzień Nowego Roku z entuzjazmem i w dobrym humorze ...   |  fot. (je)

Na trasie biegu ze stadionu przy Lichnowskiej na Starym Rynku oraz na boisku Modrak towarzyszyli im także sympatycy tych dyscyplin.  Uczestnicy XXXIV edycji Biegu Noworocznego wyruszyli w niedzielę 1 stycznia na trasę na Stare Miasto ze stadionu przy ul. Lichnowskiej punktualnie o 12.00. Na Starym Rynku pojawili się po ok. 10 minutach. Jak zwykle mieszany „peleton” biegaczy i rowerzystów prowadził kolarz z biało- czerwoną flagą. Za nim grupka „Florian” biegła z banerem sekcji.

Jak zwykle Andrzej Górnowicz biegł w strażackim hełmie i w spodenkach. Tym razem jemu i podobnie ubranym biegaczom sprzyjała prawie wiosenna aura, bo termometry pokazywały aż 13 stopni! Nowym akcentem była grupa strażaków biegnącą z … drabiną. Po wykonaniu grupowego zdjęcia uczestników Biegu ruszyli oni w stronę Bramy Człuchowskiej, gdzie zawrócili w drogę do miejsca startu. Żegnały ich wystrzały z hakownic rycerzy Bractwa Herbu TUR.

Zapewne część biegaczy wzięła udział także w kolejnym noworocznym sportowym wydarzeniu, czyli meczu pomiędzy drużynami złożonymi z piłkarzy (byłych i aktualnych) MKS Chojniczanka i ich kibiców nie tylko z Chojnic. Jednym z nich jest gminny radny Józef Kołak. Zapytaliśmy, czy jak co roku tego dnia morsował w jeziorze Charzykowskim i biegł po Chojnicach. - Niestety, ze względów zdrowotnych dziś (1.01.) tylko gram na Modrak-u. Może za rok wrócę do tej tradycji? - wyjaśnił szef szkoły przy ul. Angowickiej w Chojnicach. Mecz zakończył się wynikiem 6 – 2 dla „białych”. Pierwszą bramkę w 2023 roku w Chojnicach zdobył Sebastian Karasiński.

Gole:

1:0 Sebastian Karasiński,
2:0 Mateusz Frymark,
2:1 Karol Gierszal,
3:1 Mateusz Frymark,
4:1 Kamil Cybulski,
4:2 Dawid Domeracki,
5:2 Patryk Drewek,
6:2 Sebastian Kartuszyński.

Biali: Grzegorz Rybakowicz – Mateusz Frymark, Sebastian Kartuszyński, Sebastian Karasiński, Marek Szank, Wiesław Piekarski, Krzysztof Wilk, Sebastian Madej, Maciej Wojciechowski, Arkadiusz Szreder, Karol Kaproń, Kamil Cybulski, Patryk Drewek, Dariusz Dobek, Sławomir Jankowski.

Zieloni: Patryk Ignacak – Jakub Drzewicki, Irmina Kaproń, Jakub Lepak, Jakub Żywicki, Marcin Marczyński, Piotr Kaczorowski, Michał Sagrol, Patryk Godlewski, Marcin Śliwiński, Daniel Jażdżewski, Grzegorz Piekarski, Karol Gierszal, Marcin Synoradzki, Józef Kołak, Wojciech Sikorski, Aleks Lewandowski, Dawid Domeracki, Nikodem Piekarski.

Sędziowie: Leszek Szank i Zdzisław Łasicki.

Spiker: Leszek Szadłowski.

(je) mkschojniczanka.pl