Zwycięstwo na inaugurację i punkty pozostały w Chojnicach

Dziś w hali widowiskowo-sportowej w Chojnicach rozgrywki zainaugurował Red Devils, który podejmował beniaminka AZS UŚ Katowice. Gospodarze pauzowali w pierwszej kolejce z powodu walki Piasta Gliwice o Ligę Mistrzów.

W niedzielnym pojedynku zawodnicy Red Devils odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.   |  fot. Rmak

Przed spotkaniem głos w obecności prezesa Red Devils Tomasza Mrozek-Gliszczyńskiego zabrał burmistrz Arseniusz Finster i Bogdan Duraj z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, którzy życzyli drużynie sukcesów.

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że chojniczanie w ogóle nie przystąpią do rozgrywek. Ostatecznie udało się dograć wszystkie sprawy i skompletować kadrę.

Red Devils Chojnice - AZS UŚ Katowice 2:1

Red Devils: Kartuszyński, Puchka, Kaczorowski, Kokoladze, Pastars, Szopiński, Teixeira, Nehela, Kręcki, Kolesnik, Pesotskyi

Bramki: 14. Piskorz (sam.), 28. Kręcki, 40. Vakhula

Kartki: 26' Luiz Fernando Teixeira Filho (AZS)

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1:0, którzy po skutecznej kontrze w 14 minucie i sporym zamieszaniu w polu karnym rywala, wykorzystali pechową interwencję zawodnika gości, który skierował piłkę do własnej bramki.

Po gwizdku zawodnicy Red Devils dobrze rozgrywali piłkę grając z kontry. Jedna z takich akcji w 28 minucie przyniosła im podwyższenie rezultatu na 2:0 a na listę strzelców wpisał się Kręcki. Przyjezdni wprawdzie zdobyli gola kontaktowego, ale w ostatniej minucie meczu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych, którzy zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie i oby to był dobry prognostyk na przyszłość. W sobotę 10 września o godz. 16 Red Devils rozegra spotkanie z AZS Wilanów Warszawa.