Zwycięska Wiktoria!

W Hali MKS Start Grudziądz zakończył się turniej eliminacyjny do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek, na starcie którego stanęło 118 zawodniczek z 55 klubów.

Wiktoria była najlepszą zawodniczką w swojej wadze.    |  fot. nad.

Tak duża ilość startujących sprawiła, że w inauguracyjnym dniu eliminacji stoczono aż 38 walk. Tradycyjnie już z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki Boxing Team Chojnice. W wadze 66 kg 1 miejsce wywalczyła Wiktoria Dąbrowska natomiast Roksana Giersz i Patrycja Kotlęga ostatecznie zajęły 3 miejsca.

Do mistrzostw Polski (OOM) kwalifikuje się po 8 najlepszych w każdej kategorii wagowej.Tak więc już na początku lipca do grona zakwalifikowanych wcześniej Kewina Gruchały i Macieja Kotlęgi dołączyła trójka koleżanek klubowych.