"Zostań Św. Mikołajem"

W bieżącym roku dzięki niektórym radnym Gminy Chojnice otrzymaliśmy zgłoszenia bardzo wielu samotnych i często chorych osób z terenu całej Gminy. Każdy z nich zasługuje na tę odrobinę świątecznej radości.

Prezenty wkładamy do pudełka lub ozdobnej świątecznej torby. Można także włożyć osobiste życzenia świąteczne i np. opłatek.   |  fot. nad.

Dlatego prosimy wszystkich, którym zbywa, którym wystarcza świątecznych smakołyków, każdego kto lubi dawać prezenty, o przygotowanie takiej paczki świątecznej. Akcja "Zostań Św. Mikołajem" to akcja prowadzona samodzielnie od 10 lat przez Stowarzyszenie "Charzy..." Każdego roku, dzięki Waszym dobrym sercom, przygotowujemy paczki z prezentami dla ludzi samotnych i często chorych lub po prostu dla starszych spędzających święta samotnie. Zbieramy paczki z prezentami do 20 grudnia, a zawozimy je do potrzebujących tuż przed wigilia.

I także w tym roku zapraszamy Was do przygotowania odp. zestawu świątecznego dla jednej osoby samotnej ( dla pani lub dla pana) lub dla pary. Do 20 grudnia mamy sporo czasu, ale warto przy każdej okazji, kiedy jesteśmy w sklepie, pomyśleć już o tym kimś.. Jeśli "wpadnie wam coś w oko", coś co można kupić już teraz z dużym wyprzedzeniem, to z pewnością będzie to i dobra okazja i dobra rzecz.

Co można włożyć do takiej paczki?

Prosimy aby w paczce był przede wszystkim osobisty prezent ( może to być zestaw kosmetyków albo szalik albo cokolwiek innego) dla tej jednej osoby (lub dla pary) oraz artykuły na stół świąteczny , takie, których ci ludzie sami sobie z pewnością nie kupią (np. dobra kawa, herbata, ciasteczka, czekolada, dobra oliwa, bakalie, świeca, serwetki, zapakowane próżniowo wędliny , owoce , orzechy, itp. )

Taki zestaw świąteczny przywozimy jak zwykle do siedziby Stowarzyszenia "Charzy..." do 20 grudnia 2018. Prosimy wcześniej o kontakt tel. 604 647 671. Z góry dziękuję każdemu, kto włączy się do akcji w tym roku.

Bożena Stępień - prezes Stowarzyszenia "Charzy..."


Zapisz