Znane są wyniki sekcji zwłok ofiar pożaru w hospicjum

- Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych w ostatni wtorek sekcji zwłok ofiar tej tragedii wynika, iż jedna z tych osób śmierć poniosła na skutek działania ognia oraz wysokiej temperatury.

Śledztwo w sprawie pożaru w hospicjum prowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku.   |  fot. slupsk.po.gov.pl

- Trzy kolejne w wyniku zatrucia tlenkiem węgla - podaje w oświadczeniu Paweł Wnuk. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku informuje jednocześnie, że od wczoraj, tj. od 8 stycznia, to ich biegli prowadzą postępowanie związane z pożarem, w którym życie straciły dwie mieszkanki Chojnic oraz mieszkaniec Czerska (w jego pokoju został zaprószony ogień) i Sępólna Krajeńskiego.

- Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone w kierunku spowodowania niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru, który zagroził życiu wielu osób - przekazuje rzecznik PO w Słupsku. Dochodzenie ma wyjaśnić także kwestię ewentualnych zaniedbań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie budynku hospicjum.

Za spowodowanie niebezpiecznego pożaru, którego następstwem jest śmierć człowieka grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12. Za ewentualne zaniedbania urzędnicze, w tym przypadku związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie budynku hospicjum, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 12 stycznia 2020  18:35   Prawda o interesach Pani Bony i jej męża   Zszokowany

  Cała prawda o interesach Pani Bony..., aż dziwne że ktoś na to pozwolił! https://wpolityce.pl/m/polityka/481602-pozar-w-hospicjum-a-rodzinne-interesy-samorzadowcow

  7
  0
  Odpowiedz
 2. 10 stycznia 2020  11:49   Przeczytajcie   anonim

  https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/104431-w-chojnickim-hospicjum-nie-bylo-systemu-przeciwpozarowego-bo-fundacja-chciala-oszczedzic-okazuje-sie-jednak-ze-pieniadze-byly-raport?fbclid=IwAR2TZsv5N4t2E3XvKQlKZddIREapx7jvRmd6ER96KhIqSlzuhiTlTkR-mLA

  14
  0
  Odpowiedz
 3. 9 stycznia 2020  22:23   Boonnaa   Glupek

  Ja nic nie wiem. Nie wiem ile zarabiam. Ja prowadziłem szpital,szpital w jarcewie,hospicjum jako swietny idealny menager. Tylko nie wiem ile na tym zarabiam. Bo to idea. Bo jak nie ma bańki rocznie to w to nie wchodzę. U mnie wódka z Arkiem jak sie bawimy to zlotowke tylko kosztuje. (No bo wpisuje jako konsumpcja w czasie obowiazkow) . Sory taki klimat. Przecież nie będziemy z ze szlachta z chojnic chlac pół litra drożej Dozobaczenia na wyborach (wiecie ile szalik kosztuje. No muszę wyglądać. To wszystko dla was)

  33
  6
  Odpowiedz
 4. 9 stycznia 2020  22:12   hmmm (1)   anonim

  DZIWI MNIE JEDNA SPRAWA-SZPITAL CHOJNICKI Z TEGO CO SIĘ ORIENTUJE JEST ZADŁUŻONY A PRYWATNE HOSPICJUM MA SPORĄ SUMKĘ NA KONCIE.TROCHE TO DZIWNIE WYGLĄDA(NICZEGO NIE SUGERUJE) NAJSZCZERSZE KONDOLENCJE.

  30
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2020  09:25   mnie tez to interesuje , ...   anonim

   mnie tez to interesuje , zarzadzanie prywatne- zyski ogromne, zarządzanie państwowe- straty ogromne...jak to mozliwe, moze celowe....

   13
   0
 5. 9 stycznia 2020  15:54   Chojniczanka (1)   anonim

  to mi kara , trzy lata a nie zyje 4 osoby. Ile jest warte życie ludzkie. Łzy same płyną z oczu.

  46
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 stycznia 2020  15:59   na 25 lat   janek

   na 25 lat

   21
   3