Znamy nazwiska wszystkich radnych

Jak dotąd ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów. Rezultaty uzyskane w wyborach samorządowych dla niektórych były sporym zaskoczeniem, dla drugich zaś nie. Poznajmy wyniki głosowania.

Tak wysokie poparcie to sukces wyborczy wójta i burmistrza.

Burmistrzem na kolejną kadencję (tym razem już na 5 lat) został Arseniusz Finster, wójtem nadal będzie Zbigniew Szczepański. Nie wiadomo tylko, kogo radni powiatowi wybiorą na starostę. Dowiemy się tego podczas pierwszej sesji.

Lista radnych do miasta, gminy i powiatu

Radni Miasto Chojnice

KWW Arseniusza Finstera: Kazimierz Jaruszewski, Bogdan Marcinowski, Bogdan Kuffel, Andrzej Gąsiorowski, Antoni Szlanga, Stanisław Kowalik, Renata Dąbrowska, Maciej Polasik, Iwona Skocka, Sebastian Matthes.

PiS: Bartosz Bluma, Janina Kłosowska, Kazimierz Drewek, Zdzisław Januszewski, Patryk Tobolski, Krzysztof Pestka.

Koalicja Obywatelska: Andrzej Plata, Marek Szank, Bogumiła Gierszewska-Dorawa, Jan Koperski.

Projekt Chojnicka Samorządność: Mariusz Brunka.

Rada Miejska w Chojnicach (ilość oddanych głosów na kandydata) - ZOBACZ

Radni Gmina Chojnice

Rozwój Gminy Chojnice: Ryszard Kontek, Józef Kołak, Jarosław Kurek, Tadeusz Wirkus, Bożena Borowicka, Jarosław Erbetowski, Danuta Łoboda, Iwona Orłowska.

Młodzi dla Gminy: Robert Piesik, Paweł Wieczorek, Sylwester Knyba.

PiS: Stefan Gruźliński.

Aktywni dla Regionu: Zbigniew Drążkowski.

KWW Ludwiki Pokojskiej: Ludwika Pokojska.

Lichnowy 2003: Zbigniew Nojman.

Ilość oddanych głosów na kandydata - TUTAJ 

Radni Powiatowi

Jacek Klajna, Marek Szczepański, Mariusz Paluch, Aleksandra Stasińska, Stanisław Skaja (KO); Mirosława Dalecka, Marek Szmagliński (PiS) Sławomir Rząska.

Czersk: Jarosław Schumacher, Teresa Kropidłowska (KO), Mariusz Pokrzywiński (PiS), Mateusz Łangowski (PFS), Maciej Jakubowski.

Gmina Chojnice: Waldemar Goliński, Bożena Stępień (KO); Wojciech Rolbiecki (PiS), Stefania Majewska - Kilkowska, Eugeniusz Wirkus. Brusy: Robert Skórczewski, Marek Rodzeń, Tomasz Orzłowski.

Rada Powiatu Chojnickiego - Wyniki wyborów (ilość oddanych głosów) - TUTAJ

Burmistrz komentuje i dziękuje

- Wynik wyborów przyjąłem z wielką radością i jednocześnie zaskoczeniem, bo sądziłem, że przy takiej liczbie kandydatów druga tura jest nieunikniona. Wygraną w pierwszej turze traktuję jako motywację do dalszych działań. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali głos na mnie, ale też po prostu wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się pójść na wybory, niezależnie od tego, na którą opcję oddali swój głos. Najważniejszym wyzwaniem, które stoi teraz przede mną to realizacja dobrego budżetu Chojnic na 2019 rok. Od jutra zaczynam pracować nad budżetem.

Zbigniew Szczepański

- Bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom gminy Chojnice, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych. W szczególności jednak dziękuję tym z Państwa, którzy oddali na mnie swój głos oraz poparli kandydatów na radnych z KWW Rozwój Gminy Chojnice. Zapewniam, że będziemy dążyli do dalszego, szybkiego rozwoju gminy oraz do zrealizowania naszego programu wyborczego.

- Obiecuję, że tak jak dotychczas będę się starał nie zawieść  Państwa zaufania, a swą pracę wykonywać rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem mając na uwadze dobro mieszkańców oraz dobro naszej gminy. Przy okazji pragnę też nadmienić, iż zwycięstwo dedykuję mojej żonie Barbarze, która te wybory bardzo przeżywała i się denerwowała. Jeszcze raz bardzo dziękuję Państwu za okazane zaufanie i życzliwość.

Przemysław Biesek -Talewski będzie burmistrzem Czerska

Przemysław Biesek - Talewski wygrał wybory w pierwszej turze, tym samym obejmie funkcję burmistrza Czerska. Zdobył 50,47% głosów (4484), czyli o 83 więcej niż połowę. Andrzej Sabiniarz uzyskał drugi wynik - 27.23% głosów (2 419), Daniel Szpręga trzeci - 22.31% głosów (1982).

Mandat do Rady Miejskiej w Czersku otrzymali:

Okręg nr 1:

Daniel Szpręga z KWW Daniela Szpręgi, Krzysztof Przytarski z KW Dla Naszej Gminy, Piotr Kosobucki z KW Dla Naszej Gminy, Elwira Bieszke-Binnebesel z KW Dla Naszej Gminy, Maciej Bruski z KW Czerskie Forum Samorządowe.

Okręg nr 2:

Grzegorz Kobierowski z KWW Daniela Szpręgi, Przemysław Biesek-Talewski z KW Dla Naszej Gminy (objęcie funkcji burmistrza, mandat obejmie następna osoba z tej listy – Beata Pyżewska), Zofia Łącka z KW Dla Naszej Gminy, Jakub Pruski z KW Dla Naszej Gminy, Andrzej Sabiniarz z KW Czerskie Forum Samorządowe.

Okręg nr 3:

Ewa Reszka z KWW Daniela Szpręgi, Stanisław Pozorski z KWW Daniela Szpręgi, Barbara Fierek z KW Dla Naszej Gminy, Krzysztof Reszka z KW Dla Naszej Gminy, Maciej Deja z KW Dla Naszej Gminy, Zenon Konefka z KW Czerskie Forum Samorządowe.

Okręg nr 4:

Bogumiła Ropińska z KW Dla Naszej Gminy (objęcie funkcji zastępcy burmistrza, mandat obejmie następna osoba z tej listy – Wiesława Czarnowska), Jacek Grzella z KW Dla Naszej Gminy, Lidia Kroplewska z KW Dla Naszej Gminy, Łukasz Formella z KW Dla Naszej Gminy, Lucyna Zawiszewska z KW Czerskie Forum Samorządowe.

Tak więc ugrupowanie KW Dla Naszej Gminy może samodzielnie rządzić w Radzie Miejskiej w Czersku, 13 mandatów.  KWW Daniela Szpręgi oraz KW Czerskie Forum Samorządowe mają po 4 mandaty. Progu wyborczego (5procent) nie przekroczyły ugrupowania KW Porozumienie Czerskie oraz KWW Romana Lipskiego.

Głosowanie na burmistrza Brus rozstrzygnęło się w pierwszej turze. Na swoim stanowisku pozostaje Witold Osowski. Nie miał on kontrkandydatów w głosowaniu i uzyskał nieco ponad 80 proc. głosów.

(red), (olo)

Zapisz

 1. 23 października 2018  10:09   Dobry wybor na burmistrza i ...   anonim

  Dobry wybor na burmistrza i wojta a gdzie są ci którzy wieszczyli wygraną kontrkandydatów? nie wiecie? to ja wam powiem, oni są w czarnej doopie

  16
  16
  Odpowiedz
 2. 23 października 2018  09:39   Zarcik   dd

  godny JOJA. Po 3 latach upokarzania Polaków, niszczenia autorytetów, łamania prawa, w tym konstytucji, nieustannych kłamstw itd.,itp. pis został SAM i mam nadzieje, że tak już zostanie. Gratuluję rozsądku wyborcom.

  27
  14
  Odpowiedz
 3. 23 października 2018  09:24   WLadza dla OPOZYCJI (2)   POZDRAWIAM

  WIEKSZOSC W RADZIE MA OPOZYCJA RAZEM JEDENASTU RADNYCH JAK SIE DOGADAJ TO RZADZA CHOJNICAMI BRUNKA WICEBURMISTRZEM I JEDENASCIE GLOSOW W RADZIE jak dogada sie obecny burmistrz i zaproponuje wiceburmistrza to bedzie on i jego ugrupowanie miec wiekszosc i beda rzadzic OPOZYCJA MOZE OBECNEGO BURMISTRZA I JEGO UGRUPOWANIE POZBAWIC SKUTECZNIE RZADZENIA CHOJNICAMI

  15
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 23 października 2018  14:42   A JEDNAK MOGĄ ODSUNĄĆ OD ...   anonim

   A JEDNAK MOGĄ ODSUNĄĆ OD WŁADZY OBECNEGO BURMISTRZA I JEGO UGRUPOWANIE

   9
   4
  • 23 października 2018  10:06   Chłopie piszesz bzdury, nie ...   anonim

   Chłopie piszesz bzdury, nie masz pojęcia o tym, większość a brakuje mu jednego radnego będzie miał A. Finster.

   4
   9
 4. 23 października 2018  08:27   Wybór pomiędzy PO a PiS to jak wybór między Dżumą a Cholerą (1)   Młodziak

  Rządzący od 30 lat robią wszystko żeby Polacy spier..lali z tego kraju w podskokach. Patrząc na ilość znajomych za granicą i poczynania polityków coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polska ma być krajem emerytów, urzędników, nierobów na socjalu i ludzi z Ukrainy, Bangladeszu czy Indii, pracujących u Januszy biznesu za minimalne krajowe. Polacy mają być tylko tanią siłą roboczą dla zagranicznych korporacji i nie mogą być zbyt bogaci żeby zechcieli tam pracować… Na tzw. taśmach prawdy są ludzie i z jednej i drugiej strony mówią oni jednym głosem, a że lud pełen idiotów kupuje te cala szopkę zainscenizowana w TV to inna sprawa, skłóconym narodem łatwiej się rządzi metoda stara jak świat. Bez czołgów, żołnierzy i jednego wystrzału jesteśmy pod zachodnią okupacją, Sklepy, rolnictwo, przemysł…..wszystko wygaszane, ehh szkoda strzępić ryja.

  22
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 23 października 2018  20:44   Hej mlodziak   anonim

   A byles glosowac?

   5
   0
 5. 23 października 2018  07:19   A pan Bartosz Bluma ... (1)   anonim

  A pan Bartosz Bluma zapowiadał, że wygra wybory w I turze, chyba miał na myśli te u siebie w pracy związane z obsadą stanowiska, za 10 lat o ile wasza partia będzie istnieć, możesz pan ponownie spróbować, bo jak na razie to dalej trzeba będzie dreptać do pracy na Kościerską, a nie na Stary Rynek.

  29
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 23 października 2018  12:36   Na Stary Rynek przydrepta ...   anonim

   Na Stary Rynek przydrepta jako radny.Jest to już jakiś początek na przyszłe wybory.

   3
   6
 6. 23 października 2018  07:16   To najlepszy wybór z ...   anonim

  To najlepszy wybór z możliwych, chojniczanie nie dali się zwieść populistycznym krzykaczom

  27
  14
  Odpowiedz
 7. 23 października 2018  07:11   Chojniczanie dziękują   fila

  Gratulacje dla Pana Burmistrza. !!!!

  30
  14
  Odpowiedz
 8. 22 października 2018  22:59   JEDNĄ NOGĄ W GROBIE (1)   WŁADZA TO NIE WSZYSTKO

  W TWOICH OCZACH NA ZDJĘCIU WIDZĘ ŚMIERĆ WOKÓŁ CIEBIE

  4
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 9. 22 października 2018  22:31   Niestety postkomuniści, ... (2)   czechu

  Niestety postkomuniści, bezideowi marksiści znów przy korycie. Co za głupi naród...

  18
  25
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 października 2018  23:23   Każdy postkomunista lub komuch   Lechu

   jest lepszy od fałszywych świętoszków pakujących kasę w szamana z Torunia. Od tych farbowanych lisów, komuchy mogłyby się długo uczyć propagandy i prania mózgów ciemnemu ludowi.

   14
   7
  • 22 października 2018  22:51   Zgadza się ! pozdrawiam...   Chojniczanin

   Zgadza się ! pozdrawiam...

   10
   7
 10. 22 października 2018  20:58   Barbara   anonim

  Jestem zdziwiona , że Skaja się dostał . Daj Mu Bóg zdrowie ale by się nie pchał na stołki a może był jedynie praktycznym i merytorycznym wsparciem jakiejś świeżości ???

  34
  14
  Odpowiedz
 11. 22 października 2018  20:54   Do pchs   Pchs

  Tak kończy Czepek za każdym razem na dnie

  65
  5
  Odpowiedz
 12. 22 października 2018  20:38   Wybory   emigrant

  Cieszyc sie trzeba, ze ludzie docenili fachowosc i kompetencje wybranych burmistrza i starosty. Tylko ten biedny Brunka zostal, ale mysle, ze po tym wszystkim jemu te piorka opadna i nie bedzie tak juz szczekac i szkodzic.

  49
  18
  Odpowiedz
 13. 22 października 2018  20:32   Brak   Eh

  Brak mi tylko kolegów, znakomych i żon :(

  9
  4
  Odpowiedz
 14. 22 października 2018  20:31   Do poniżej   anonim

  Pewnie imprezują ci z PCHS i od Redzimskiego i Kukiza oraz z PIS , ale na stypie

  39
  15
  Odpowiedz
 15. 22 października 2018  20:17   Już imprezują ...   Lukasz

  Już imprezują

  7
  9
  Odpowiedz
 16. 22 października 2018  20:08   Chojnice No i tylko   Chojniczanka

  Pan Brunka został wybrany, A Pani Osowicka upadła i tak powinno być, A Panu Burmistrzowi życzę Wszystkiego Co Najlepsze jest Pan Najlepszym Burmistrzem i tak trzymać..

  52
  18
  Odpowiedz
 17. 22 października 2018  20:06   BRAWO DLA PChS - WRESZCIE ...   M.Chojnic

  BRAWO DLA PChS - WRESZCIE BĘDZIE SPOKÓJ W MIEŚCIE. Ale dostali po dupce Brawo wyborcy.

  53
  12
  Odpowiedz
 18. 22 października 2018  19:51   Dziwie się że PiSory ... (2)   Wyborca

  Dziwie się że PiSory pchają się do samorządów skoro to jest partia anty samorządowa . PiS to najwięksi szkodnicy w historii POLSKI , niszczą demokrację łamią konstytucje nie przestrzegają wyroków sądów , głosowało na nich 18% nardu a zachowują się jak by mieli poparcie całego społeczeństwa. Od małego dzieciom trzeba tłumaczyć że PiS to wróg społeczeństwa nr1.

  66
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 października 2018  21:20   Tak CEPIE k**** twa lepsze!   Marco

   Zacznij jeszcze jak Straszydło i Krzywousty: "przez 8 lat rządów platformy ....... itd.! Nie zapomnij o SKOK-ach i tych skokach na spółki skarbu państwa, nie zapomnij o wszystkich Pisiewiczach-Misiewiczach. Jeżeli tamci poprzedni byli jak kieszonkowcy, to ci twoi są jak gangsterzy z bronią w ręku.

   9
   6
  • 22 października 2018  20:29   PO niby ku..a lepsze?   anonim

   Ambergoldy, sprzedane stocznie, kopalnie, huty, afera NIK afery hazardowe paliwowe, kradzież OFE, itd...

   9
   16
 19. 22 października 2018  17:56   Znak zapytanie   Mieszkaniec

  Nie glosowalem na burmistrza, ale gratuluje wygranej ktora szanuje. Oby bylo lepiej itd.

  32
  11
  Odpowiedz
 20. 22 października 2018  17:51   Wieczorek???   niewiarygodne!!

  Wieczorek Radnym ,gdzie go jeszcze nie było ?? za robotę by się wziął a nie wszędzie się facet pcha szok!!

  21
  13
  Odpowiedz
 21. 22 października 2018  17:45   Widać chojniczanie lubią ... (1)   anonim

  Widać chojniczanie lubią być kopalni po d...., skoro takie trio do władzy wybrali. Wyrazy współczucia dla mieszkańców miasta, gminy i powiatu

  33
  42
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 22. 22 października 2018  17:25   Chojniczanin (2)   Chojnice

  Porażka panie Brunka czas przestać się łudzić z kolega Czepkiem

  86
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 23 października 2018  08:46   Osiedle metalowiec   Osiedle metalowiec

   Czepku zapomniałeś ile ludzkich tragedii było przez ciebie? ile rozbiórek? dalej sobie z ludzi szydzisz?Metalowiec poradzi sobie bez takich ludzi jak ty .Karma wróciła .Ludzie pamiętają wszystko i te przydzielane działki swojej rodzinie też.Jak ty możesz mówić o życiu w zgodzie jak ty nawet z sąsiadami żyjesz jak pies z kotem.

   32
   0
  • 22 października 2018  21:37   Do Chojniczanina   A.Czeppek

   Szkoda,że nie masz odwagi przedstawić się,ale pewnie i tak byłoby ono nieprawdziwe. Gratuluję Panu Burmistrzowi wyniku w wyborach! Skąd tyle jadu u Ciebie,pamiętaj,że karma ...wraca. Pani B.Dorawie i M.Szankowi także gratuluję i liczę na to,że jako radni miejscy i działkowcy dołożą starań ,aby Metalowiec zaczął szybciej przekształcać się w prawdziwe osiedle. Tego im i sobie serdecznie życzę.

   4
   20
 23. 22 października 2018  17:15   Tylko Nie Oni (3)   Chojniczanin

  Wszyscy ok,ale dlaczego znowu Stanislaw Skaja i Marek Szczepanski, przecież Oni oprócz pierdzenia w stołek i przyznawania sobie premi,Nic nie robią

  66
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 października 2018  23:45   Zna temat   Z bliska

   Gdyby nie zaangażowanie Marka Szczepańskiego gmina i miasto byłoby w czarnej *****! Większość inwestycji, programów unijnych które zostały wprowadzone zawdzięczacie właśnie jemu! Skaja to pierdzi w stołek od zawsze, ale Marek Szczepański to działacz . Takich ludzi się trzyma. Choć zasługi jego przypisują sobie inni. Co jest przykre. A ze lubi przy tym dobrze zjeść i wypić... To co ci do tego. Toc to ludzie jak kładźmy inny.

   4
   8
  • 22 października 2018  19:51   Ale jak się Chojniczaninie ...   anonim

   Ale jak się Chojniczaninie zdziwisz jak Marek Szczepański zostanie starostą?

   11
   6
  • 22 października 2018  17:22   Jeszcze lubia dobrze zjesc i ...   anonim

   Jeszcze lubia dobrze zjesc i wypic

   13
   9
 24. 22 października 2018  17:05   z tym wojtem (1)   artur

  z tym wojtem nie polaczymy miasta z gmina,a bez polączenia bedziemy stali w miejscu ,wsiok jednak nie rozumie ,miejmy nadzieje ze to jego ostatnie lata na stołku

  19
  28
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 października 2018  18:53   123   anonim

   Żadnych połączeń z Chojnicami!!! Co już za mało wam?

   8
   6
 25. 22 października 2018  16:19   A gdzie były poseł Piotr ... (3)   anonim

  A gdzie były poseł Piotr Stanke ?! Cosik nie lubią pis-u w Chojnicach :-)))

  54
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 października 2018  22:03   ale już na zawsze będzie z ...   anonim

   ale już na zawsze będzie z nim kojarzony !

   6
   2
  • 22 października 2018  16:46   Pan Stanke z tego co się ...   anonim

   Pan Stanke z tego co się orientuję już od kilku lat nie jest z PiSem.

   5
   11
  • 22 października 2018  16:31   Wielka szkoda, że jednak   GCH-0007

   paru PIS-owców dostało się do rad. Natomiast dobra wiadomość, że nie będzie największych krzykaczy z PChS-u. To jest dobre!

   14
   10
 26. 22 października 2018  16:12   Chyba zagram w lotto ! - ... (3)   chojniczanin

  Chyba zagram w lotto ! - wszyscy moi kandydaci przeszli w wyborach - zarówno burmistrz (Finster) jak i radny do miasta (Polasik) i powiatu (Paluch), czyli wybierałem dobrze :)

  30
  38
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 22 października 2018  23:50   Pdzesadzasz   Wiem co pisze

   Finster to najlepszy wybór! Ale z Paluchem to dałeś ciała. Nie znam większych kłamców i krętaczy niż on.

   2
   1
  • 22 października 2018  16:31   Gratulacje dla tych Panów ! ...   Victoria

   Gratulacje dla tych Panów ! Trafny i dobry wybór !

   11
   11
  • 22 października 2018  16:29   Teraz to sobie możecie ...   anonim

   Teraz to sobie możecie gimbusy z pis - uarowa minusować do woli ! Babcia klozetowa spłukała was w pisuarze ! he...he...he...

   12
   14
 27. 22 października 2018  16:05   Zawiedzona (1)   Chojnice

  O nie...tylko nie Skaja i Marek Szczepański...porażka...myślałam, że w końcu wypadną ze Starostwa

  82
  28
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 28. 22 października 2018  15:39   chojniczanka W.M.   anonim

  gratulacje Panie Burmistrzu .otrzymał Pan to na co zasłużył. Sprawiedliwość wygrała.

  67
  42
  Odpowiedz
 29. 22 października 2018  15:28   BART   BART

  GRATULACJE PANIE WÓJCIE I PANIE BURMISTRZU GRATULACJE :)

  68
  39
  Odpowiedz