Zmiana pomysłu na dworzec PKS

Spółki kolejowe nie chcą się zgodzić na likwidację peronu I i II, aby w tym miejscu urządzić dworzec autobusowy przy głównym budynku stacji kolejowej w Chojnicach.

Autobusowy dworzec na pewno nie powstanie na obecnych peronach I i II.   |  fot. (ro)

A miejsce trzeba i warto znaleźć, bo unijne fundusze są już wkrótce do wzięcia na tego typu inwestycję. Gdzie zatem dyslokować autobusowy dworzec? - na koniec ul. Nad Dworcem, gdzie znajduje się spory plac - zauważa burmistrz Arseniusz Finster.

Aby cały planowany węzeł komunikacyjny, łączący dworce PKS i PKP z parkingami, postojami dla rowerów był funkcjonalny, musi mieć zwarty plan przestrzenny, bez zbędnych architektonicznych barier.

(ro)

relacja_video.jpg

 1. 16 listopada 2013  14:02   lal (3)   oko

  Ruski doktor buduje szklany dworzec jak w obkasie

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 22 listopada 2013  10:27   do lal   mj

   jasne- postawić słupek z napisem dworzec PKS i część głupków będzie zadowolona.

   0
   0
  • 17 listopada 2013  16:34   Do "oko"   anonim

   Ty nie jesteś głupi jak but, ty jesteś głupi jak cały sklep z butami ale takimi nie do pary ośle!

   0
   0
  • 17 listopada 2013  08:36   ale   baranie

   jesteś bez mózgu!!

   0
   0
 2. 16 listopada 2013  00:22   zniszczyć historyczny dla ...   anonim

  zniszczyć historyczny dla chojnickiego dworca peron 1 i 2 byłoby łatwo ! Po co tam dworzec PKS ? Dla tych paru autobusów ? Można powiedzieć, że dworzec PKP mamy tylko po trosze - raz,że ruina -proponuję zobaczyć byłą poczekalnię i restaurację ! ...a po drugie i tak w godzinach nocnych jest zamknięty na cztery spusty !

  0
  0
 3. 15 listopada 2013  20:02   bezsens   peer

  Haha !!!!Dworzec autobusowy w Chojnicach.Co to za dworzec bez informacji i dyżurnego ruchu?W Chojnicach od paru lat to jest bardziej przystanek dworcowy , a nie dworzec!Ponadto większość autobusów PKS jedzie tylko w dni nauki szkolnej i nie widzę sensu budowy nowego dworca nie lepiej ulepszyć obecnie istniejący robiąc nowe zadaszenie i nowy chodnik. Ja tam tłoku nie widzę!!!!!

  0
  0
 4. 15 listopada 2013  14:18   jakie głupie pytania   debil

  co my mamy za beznadziejnych radnych! Oni nie potrafią zadać poprawnie pytania!jak to ogladam to widzę- Finster siedzi i tłumaczy przedszkolakom.Żenada i wy chcecie za to pieniądze?

  0
  0