Zmiana numerów telefonów policji

Aby dodzwonić się do jednostki policji, zamiast numeru kierunkowego, trzeba wybrać nr „47”. Ze względu na skalę przedsięwzięcia zaplanowano kilkumiesięczny okres, podczas którego równolegle funkcjonowały stare i nowe numery.

Już tylko do końca maja 2020 roku działać będzie dawna numeracja telefoniczna policji.   |  fot. KPP

Efektem uruchomienia wyróżnika „47” będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania numerów połączeń na stacjonarne telefony do komend, komisariatów czy posterunków Policji, w całym kraju. Wiedza na ten temat ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców, którzy będą chcieli dodzwonić się bezpośrednio do policjantów z pominięciem standardowego numeru alarmowego 112 czy 997.

Numer „47” należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci policji w całym kraju. Teraz zmianie ulegnie sposób wybierania numeru do komend policji z sieci stacjonarnych, a także komórkowych. Po nr „47” chcąc dodzwonić się do policji w województwie pomorskim należy wybrać nr „74” i dalej nr do konkretnej jednostki policji w danym powiecie.

Przykład wykonywania połączenia na wybrany numer resortowy 362 22 w strefie Chojnic z sieci publicznych:

Informację dotyczącą numerów kontaktowych podległych jednostek Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach znajdziecie Państwo na stronie internetowej komendy w zakładce INFORMACJE

KPP

 1. 5 maja 2020  13:15   Znowu jakiś genialny pomysł. (1)   Wku******

  Kiedy się dzwoniło na 997 nie było problemów żeby się dodzwonić. Dzwoniąc na 112 można dostać fioła od ilości różnych pytań, jeszcze tylko o numer buta i koszuli nie pytają.

  22
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 5 maja 2020  22:58   oj   pol

   oj nie czepiaj się za ten genialny pomysł ktoś kasę wziął a ile telefonów będzie mniej

   4
   2