Złomowisko na złom?

Radny Jacek Klajna zwraca uwagę na problem ze złomowiskiem u styku ulic Subisława oraz Żwirki i Wigury. Wkrótce powstanie tam ulica i ścieżka.

Być może po rozmowach burmistrza z właścicielami, uciążliwa działalność złomowiska funkcjonującego na osiedlu ulegnie zmianie.   |  fot. ilustracyjne

- Złomowisko nie powinno oddziaływać negatywnie na otoczenie. Pomijam już różnego rodzaju hałasy, ale problemem będzie wkrótce – po wybudowaniu między innymi ciągu pieszo-rowerowego - samo usytuowanie tego złomowiska. Ten teren nie jest ogrodzony, z znajduje się tam dużo różnych niebezpiecznych elementów i płynów, którymi mogą bawić się dzieci.

- Powinniśmy coś z tym zrobić, teren jest dzierżawiony od miasta i chyba powinniśmy dać tym ludziom inną lokalizację – mówi radny Jacek Klajna, który jednocześnie działa w zarządzie osiedla, na terenie którego znajduje się złomowisko. - Gdyby to złomowisko było na terenie dzierżawionym, to nie byłoby problemu. Moim zdaniem to jest własność tych panów i tu mamy problem.

- Znam tę sytuację od kilku lat i zgadza się, że jest to uciążliwa działalność. Nie uda się połączyć funkcjonowania tego złomowiska z ulicą i nowymi chodnikami i ścieżkami. Daleki jestem od tego, aby przeszkadzać tym panom w prowadzeniu działalności, ale myślę, że jesteśmy w stanie zaproponować im alternatywną lokalizację. Podejmiemy w tej sprawie rozmowy – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

(olo)

Zapisz

 1. 14 lipca 2018  08:53   palone kable   mieszkanie

  Oprócz tego wszystkiego nie raz spacerując z psem czuć swąd palonych kabli, przewodów celem pozyskania metali, raczej nie jest to miejsce na tego typu działalność i raczej dzisiaj nie dostali by pozwolenia

  0
  1
  Odpowiedz
 2. 13 lipca 2018  09:58   To złomowisko nikomu nie ...   anonim

  To złomowisko nikomu nie przeszkadza,prócz mieszkańcowi Charzyków. Ciekawe jakie plany ma ten pan? Na złomowisku jest porządek,nic nie leży porozrzucane, przywieziony złom jest segregowany i wrzucany do kontenerów.Żadne dzieci przez lata tam nie bawiły się,chyba,że p.Klajny. Nie słychać żadnych hałasów,zakłócających ciszę i spokój.Proszę pokazać czy była jakaś skarga na działalność złomowiska.Na Drzymały to dopiero bałagan,hałas blisko przy budynkach i to radnemu nie przeszkadza.

  1
  0
  Odpowiedz
 3. 5 lipca 2018  14:52   Nielegalne złomowisko przy ...   Podpis

  Nielegalne złomowisko przy Derdowskiego nikogo nie interesuje.

  1
  0
  Odpowiedz
 4. 4 lipca 2018  16:02   Po wizji lokalnej z 4.07 doszliśmy do wniosku...   Gość

  https://www.youtube.com/watch?v=52AIQDJLbq4

  1
  0
  Odpowiedz
 5. 4 lipca 2018  10:51   Zdjęcie nie dotyczy tego złomowiska ...   zwolennik prawdziwych informacji

  ... redakcja powinna być obiektywna. Proszę zróbcie zdjęcie do artykułu z rzeczywistej lokalizacji. To dużo wyjaśni. To nie jest "złomowisko" ale skup złomu. Aż tak źle nie jest w przypadku tej działalności. Natomiast wg mojej opinii jest możliwość dostosowania tej działalności do tego stopnia aby poziom uciążliwości był na poziomie firm, które funkcjonują po sąsiedzku i nie będzie przeszkodą dla ścieżek czy drogi.

  7
  0
  Odpowiedz
 6. 3 lipca 2018  16:07   Uciążliwości   Piotr33

  Co mają powiedzieć mieszkańcy innych miejscowości, npTopoli, tam są też uciążliwe zakłady i co wszystkie usuniemy? Do której zlomowisko czynne? Bo w Topoli niektórzy do 24 pracują i hałasują

  6
  1
  Odpowiedz
 7. 3 lipca 2018  14:30   vw (2)   anonim

  Dziwne, że w środku miasta pozwolono na taką uciążliwą działalność. Wystarczy tylko dokładnie skontrolować, gdzie trafiają płyny z samochodów (ziemia zapewne).

  7
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 3 lipca 2018  16:14   obserwator   anonim

   Przejdź się i zobacz, to zmienisz zdanie.

   5
   0
  • 3 lipca 2018  15:48   To nie jest stacja demontażu ...   chojniczanin

   To nie jest stacja demontażu pojazdów.To skąd tam płyny eksploatacyjne pojazdów.

   2
   2
 8. 3 lipca 2018  14:25   wystarczy ,że ogrodzą teren ...   anonim

  wystarczy ,że ogrodzą teren i zamkną widok na złomowisko.

  10
  5
  Odpowiedz
 9. 3 lipca 2018  13:28   NIECH PRACUJĄ ALE NIE TAM ...   anonim

  NIECH PRACUJĄ ALE NIE TAM GDZIE WOKOL SAME DOMY, JAKIES PUSTKOWIE ALBO ZA MIASTEM

  7
  7
  Odpowiedz
 10. 3 lipca 2018  12:47   najlepiej (1)   gość

  Panowie uczciwie pracują, wykonują pracę, której nie chciałby nikt z nas robić, więc należy im przeszkodzić. Taka mentalność Polaków.

  31
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 3 lipca 2018  15:26   Idzie jeśień   Wookee

   ak to bywa przed jesiennymi wyborami chce się pokazać że coś się robi, jakoś nikomu nie przeszkadza złomowisko w danym GS gdzi złom również leży poza jego terenem stoja kontenery na które owe niefrasobliwe dzieci mogłyby wejść.... Mi ta działalnośc jako mieszkancowi tego osiedla nie przeszkadza. Bardziej żenujący jest zarośniety bulodrom panie Klajna!

   14
   1