Złodziej trafił do tymczasowego aresztu

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z chojnickiego wydziału kryminalnego, który podejrzany jest o włamania na terenie miasta i gminy Chojnice.

Z uwagi na fakt, że podejrzany przestępstw tych dopuścił się w ramach recydywy grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania oraz kradzieże mienia. Podejrzanym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do domów w budowie skąd ukradziono agregaty prądotwórcze, spalinową przecinarkę do betonu, nagrzewnice oraz inny sprzęt techniczny. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był podobny.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami, na podstawie zgromadzonych informacji i analizy materiału ustalili, że za tymi przestępstwami może stać jedna osoba. W wyniku dalszych czynności wytypowali podejrzewanego o te przestępstwa 34 - letniego mężczyznę. W wyniku dalej przeprowadzonych działań mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci działając w tej sprawie odzyskali już większość skradzionych rzeczy, które w najbliższych dniach zostaną przekazane właścicielom. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił policjantom na udowodnienie zatrzymanemu tych przestępstw. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami.

Sąd Rejonowy w Chojnicach przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

KPP

Zapisz