Zientkowski będzie pracować w ratuszu

Przemysław Zientkowski spośród trojga kandydatów otrzymał największą ilość głosów komisji konkursowej. To on ma szanse na pracę w ratuszu w Chojnicach jako asystent burmistrza ds. rozwoju i współpracy naukowej.

Przemysław Zientkowski   |  fot. (ro)

W konkursie startowały trzy osoby: Beata Królicka, Danuta Dudziec Liśniewska i wspomniany Przemysław Zientkowski. W ubiegłym tygodniu członkowie komisji zajęli się sprawdzeniem ofert pod względem ich zgodności formalnej i merytorycznej z zasadami konkursu.

 Dzisiaj (7.10.) odbyły się rozmowy z kandydatami. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to Przemysław Zientkowski uzyskał rekomendację komisji. Decyzję w sprawie nominacji ma podjąć burmistrz Chojnic.

Zakres działania Zientkowskiego będzie rozległy. Zapewnienie sprawnego funkcjonowania środowiska naukowego w mieście, współdziałanie z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami w zakresie upowszechniania nauki i kultury, pozyskiwanie środków zewnętrznych  na badania i inne inicjatywy naukowe, inicjowanie międzynarodowej współpracy naukowej – to tylko niektóre z obowiązków przyszłego asystenta

Aktualizacja: Nasze informacje o rezultatach konkursu potwierdziły się.

- Przemysław Zientkowski otrzymał najwyższą ilość punktów - potwierdza Arseniusz Finster burmistrz Chojnic. - Przedstawił bardzo dobrą merytorycznie wizję swych działań. Otrzymał 41 punktów i będę desygnować go na to stanowisko.

-  Zamierzam się z nim spotkać w tej sprawie w czwartek a w poniedziałek Przemysław Zientkowski rozpocznie pracę. Ale z drugiej strony muszę przyznać, że pani Beata Krolicka również została bardzo dobrze oceniona przez komisję (38 pkt) i jej talent i umiejętności mam na uwadze, ona wkrótce także otrzyma propozycję współpracy.

Burmistrz odniósł się także do przynależności Zientkowskiego do Projektu Chojnicka Samorządność. - Nie dzielę osób na członków PChS i tych poza nim. O wyborze Zientkowskiego zdecydował jego poziom merytorycznego przygotowania, to inteligentny i wartościowy człowiek, którego umiejętności chcemy wykorzystać w urzędzie na rzecz rozwoju miasta.

(ro)

 1. 9 października 2014  20:49   taś taś   oko

  to ruski doktorek nie potrafi sam czy lenistwo nie pozwala samemu ruszać głową po co się gość pcha na stanowisko niech siedzi w domu i bawi wnuki lub na nie czeka

  0
  0
 2. 8 października 2014  15:17   prosze o cv   rychu100

  Witam, jakie ten Pan ma przepraszam doświadczenie, bo jakoś nie moge doczytać tego w tym artykule?

  0
  0
 3. 8 października 2014  10:02   Pani Krolicka startuje do ...   Ja

  Pani Krolicka startuje do powiatu z PO wiec pewnie dostanie co nieco od ...

  0
  0
 4. 8 października 2014  07:58   LUDZIE MÓWIĄ... (2)   anonim

  ...Panie Burmistrzu, jako włodarz miasta, osoba mająca możliwość korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, nie powinien Pan przekazywać społeczeństwu nieprawdziwych informacji, nie znajdujących potwierdzenia na gruncie obowiązującego prawa.Faktem jest, że TPH nie wyłoniło wykonawcy robót w drodze przetargu, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, ale przeprowadziło postępowanie, kierując zapytanie do 11 wykonawców i to nie tylko z Chojnic. Na zaproszenie do złożenia ofert odpowiedziało 4 wykonawców, w tym wykonawca ze Starogardu Gdańskiego. Postępowanie przeprowadzone zostało zgodnie z zasadą uczciwej konkurencji, w sposób przejrzysty i jawny. Informowanie o wyborze wykonawcy bez przetargu wskazuje na to, że powinien Pan w wolnej chwili zapoznać się z Prawem zamówień publicznych, w tym szczególnie z art. 3 ustawy, opiniami zamieszczonymi na stronach Urzędu Zamówień Publicznych, wówczas posiadałby Pan wiedzę, że Stowarzyszenie nie jest zobowiązane do stosowania przepisów ustawy Pzp dla I etapu budowy, realizowanej ze zgromadzonych środków finansowych. Gdyby została przekazana rekompensata (zwana przez Pana ekwiwalentem), TPH skłoniłoby się może do ogłoszenia przetargu, gdyby taki warunek został postawiony. Dlatego nie szukajmy wybiegu w przekazaniu należnych TPH pieniędzy, nie informujemy społeczeństwa o niegospodarnym czy racjonalnym wydatkowaniu ciężko zdobytej złotówki...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 października 2014  15:56   a niech se mówią   elżunia

   ludzie zawsze będą klepać puste slogany z zawiści!

   0
   0
  • 8 października 2014  13:05   LUDZIE NIC NIE MÓWIĄ   anonim

   tylko jeden kretyn wszędzie wypisuje te swoje idiotyzmy i sam pisze do nich komentarze!!!!!!!!!!!!!!!!

   0
   0
 5. 7 października 2014  23:53   Polacy to złośliwy naród , ...   anonim

  Polacy to złośliwy naród , zamiast gratulacji opluwanie i złośliwości , wstyd.

  0
  0
 6. 7 października 2014  23:13   Oj p.Kaczmarek ale pan się ...   anonim

  Oj p.Kaczmarek ale pan się ostatnio udziela na tym portalu .Może poprosi pan właścicieli portalu o etat i tak większość wolnego czasu spędza pan na pisaniu tych bzdurnych komentarzy.

  0
  0
 7. 7 października 2014  22:40   Aj,aj,aj! Co za Narów, co za kraj...   KopaOdChłopa

  a wieta Wy co? mata wszyscy za uchami tyle, że musita smarować dopy innym, żeby się Wam lżej zrobiło! Po jakiego wała osądzasz-Chopie/Kobito? Znosz prowda? Ni znosz! A jeśli okaża się, że to niprawda-co zrobisz? A Ty, "Blogerze", co? Może tak na swoje ręce lepiej spojrzeć? Otwieram lodówkę..."Bloger"-tylko stale nadający na kogoś... Pamiętojta! Paczta wpierw na swoje witki, co by innych nie oceniać zbyt pochopnie... Ejmen.

  0
  0
 8. 7 października 2014  21:34   Czemu sie nie dziwie?   anonim

  Parafrazując klasyka " ale sie sku..." Zietkowski

  0
  0
 9. 7 października 2014  21:21   Gdzie kupię makrelę ...   smakosz

  Gdzie kupię makrelę wędzoną?

  0
  0
 10. 7 października 2014  20:39   (2)   anonim

  http://polityka-chojnice.blogspot.com/2014/09/konfidencja-z-finsteryzmem.html

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 października 2014  13:06   Jemu   anonim

   już nawet k.... egzorcysta nie pomoże!

   0
   0
  • 8 października 2014  09:38   ból ***** ?   anonim

   jedynym wyjściem jest odprawienie egzorcyzmu nad autorem bloga

   0
   0
 11. 7 października 2014  19:20   Zientek wode lejesz i groch z ...   anonim

  Zientek wode lejesz i groch z kapusta...

  0
  0
 12. 7 października 2014  17:37   chorągiewka   ...

  Scena z Alternatywy 4. Jedzie babcia z wnukiem autobusem, obok Wojciech Pokora, negatywny charakter. Babcia mówi: - Patrz, tak wygląda kapuś. Teraz można to przerobić i rolę Pokory obsadzić Przemkiem. Babcia mówi: - Patrz, tak wygląda polityczna chorągiewka. Obajwiłnam się nowy Marcin Grodziski, co to z Palikociarni do innych partii przeskakiwał. I Finia przepraszał za udział w proteście ;-)

  0
  0
 13. 7 października 2014  16:41   To młody człowiek ze ...   anonim

  To młody człowiek ze świetlaną wizją zresztą jak każdy w ratuszu, mam wrażenie, że społeczeństwo to durnie a tam sami wizjonerzy działajacy dla dobra miasta i jego obywateli!

  0
  0
 14. 7 października 2014  16:38   Antoś? ty jesteś głupi od ...   anonim

  Antoś? ty jesteś głupi od urodzenia, czy ci za to ktoś płaci? A co mają umowy do tego?

  0
  0
 15. 7 października 2014  16:31   Dziennikarze jacy byli tacy są (1)   Antoś

  Umowy pomiędzy radiem WFm Czasem "Duraja" Chojnic czy chojnice.com i ratuszem nie pozostawiaja watpliwości.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 7 października 2014  16:39   no i co ze mają umowy, skoro ...   anonim

   no i co ze mają umowy, skoro na tym portalu czytam najwięcej informacji o PChS, jakoś im burmistrz nie zakazał, twoje p****enie jest równie żałosne jak ty sieroto.

   0
   0
 16. 7 października 2014  16:17   to nie dziennikarze a ...   anonim

  to nie dziennikarze a internauci i tylko niektórzy zaczynają dojrzewać

  0
  0
 17. 7 października 2014  15:17   Dziennikarze zaczynają "dojrzewać"?   ze strony RW

  "Dziennikarz: Panie burmistrzu czyli wychodzi na to, że opozycja miała WIZJĘ. Burmistrz: Opozycja nie miała wizji, ja naprawdę działam transparentnie." Współczuję dziennikarzom, którzy sobie pozawalają na to, aby ich traktować jak przysłowiowych idiotów.

  0
  0
 18. 7 października 2014  15:04   żal mi półinteligentów   anonim

  Zadłużenie miasta 50 mln, pani skarbnik nie wyklucza redukcji zatrudnienia, ale co tam - proponuje jezscze zatrudnić asystentów "badających" nastroje społeczne. Co tydzień moglibyśmy usłyszeć, że poparcie dla burmistrza wynosi 98%, a chojniczanie są tak bogaci, że proszą o dodatkowe opodatkowanie...

  0
  0
 19. 7 października 2014  15:01   ...Kiedy miasto przekaże ... (1)   ?.

  ...Kiedy miasto przekaże pieniądze na hospicjum Małgorzaty Kaczmarek?...,... Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum chce zbudować stacjonarne hospicjum dla pacjentów. Gromadzi na ten cel fundusze ze wszystkich możliwych źródeł...,.... Ruszyła rozbiórka starych obiektów w Lasku Miejskim i za chwilę potrzebne będzie wsparcie na kolejny etap, a obiecanych pieniędzy z ratusza Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum nie ma na koncie...,...Przed dwoma laty radni podjęli uchwałę, w której zapisali, że w myśl równego traktowania organizacji zajmujących się opieką paliatywną wyrównają różnicę nakładów na fundację "Palium" i na Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum. Poszkodowane było to drugie, bo dostało działkę z budynkiem do rozbiórki, a "Palium" - działkę z obiektem w lepszym stanie i na dodatek korzystało też z pomocy miasta. Różnica - ok. 380 tys. zł - jak dotąd nie została wpłacona na konto Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum, a ostatni list prezeski stowarzyszenia Małgorzaty Kaczmarek wywołał ostrą reakcję burmistrza Arseniusza Finstera. Dlaczego? Po pierwsze, Finster uważa, że stowarzyszenie powinno przeprowadzić procedurę przetargową w trybie ustawy o zamówieniach publicznych, a nie zapytania o cenę. - Bo w takiej sytuacji ja pieniędzy przekazać nie mogę - rozkłada ręce. Po drugie, przerażają go wysokie koszty rozbiórki i całej inwestycji. Podaje przykład, że udało się zbudować w Chojnicach Dom Dziennego Pobytu za niewiele ponad 1 mln zł, a tu mówi się o kosztach na poziomie 7, 8 mln zł. Po trzecie - burmistrz jest zdania, że nie tylko miasto powinno pomóc przy budowie, ale także ościenne gminy, skoro placówka ma mieć zasięg powiatowy. Przeczytaj również: Serialowa gwiazda zganiła władze Chojnic za... nieobecność na charytatywnej imprezie Poprosiliśmy Małgorzatę Kaczmarek, prezeskę TPH o komentarz. - Można odnieść wrażenie, że pan burmistrz robi teraz wszystko, żeby nie wywiązać się z obietnicy, którą nam złożył - zauważa. - Dziwi mnie kwestionowanie ceny rozbiórki, skoro firma wskazana wcześniej przez pana burmistrza zrobiła kosztorys na 380 tys. zł. U nas jest 209 tys. zł. A co do całościowych kosztów to przez cały czas staramy się, żeby oszczędzać na czym się da. Porównanie z Domem Dziennego Pobytu jest nietrafione, bo nasz obiekt to placówka specjalistyczna wymagająca określonej przestrzeni i specjalnego wyposażenia. Kaczmarek przypomina, że pierwszy projekt budowy hospicjum był przygotowywany pod ewentualne wsparcie z funduszy norweskich i opiewał na 12 mln zł. - Nasz projekt był OK, a nie dostaliśmy wsparcia, bo nie było zapewnienia finansowania usług przez NFZ - mówi Kaczmarek. W tej sytuacji stowarzyszenie postanowiło rozłożyć budowę na etapy i uważać na każdą złotówkę. - Ciągle obcinamy koszty - zapewnia prezeska TPH. - Chcemy zbudować hospicjum stacjonarne za rozsądne pieniądze, ale to nie może być barak! Tymczasem w Lasku Miejskim trwają już prace rozbiórkowe. Postępowanie konkursowe wygrała firma R-Bud, która wykona je za 209 tys. zł. Ale w zakresie robót są także piwnice, gdzie znajdą się magazyny i pomieszczenia gospodarcze - za to trzeba będzie zapłacić 541 tys. zł.,....,.... źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141007/INNEMIASTA04/141009225, 2014.10.07.,?.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 7 października 2014  23:19   Na hospicjum ktoś chce ...   anonim

   Na hospicjum ktoś chce zarobić niezłą kasę ja rozbiorę tą starą drewnianą budę za 300 tys. i jeszcze 100tys. zarobię , a oni chcą zapłacić 700 tys. i to bez przetargu . Niezły przekręt.

   0
   0
 20. 7 października 2014  14:53   Synuś słynnej księgowej ze ...   Michał

  Synuś słynnej księgowej ze szkoły nr.8...no tak trzeba w ratuszu jeszcze wałków narobić...jakby tam było tych mało...

  0
  0
 21. 7 października 2014  14:09   Na razie jest to nieoficjalna ... (1)   anonim

  Na razie jest to nieoficjalna wiadomość. Jak się potwierdzi to z całą pewnością koledzy i koleżanki z PChS-u nie będą zadowoleni. Oni nie widzą potrzeby takiego etatu w ratuszu.Wyraźnie to zostało nie tak dawno powiedziane.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 7 października 2014  14:30   potwierdzone   anonim

   http://weekendfm.pl/?n=51001

   0
   0
 22. 7 października 2014  13:48   qwerty   ytrewq

  Panie M? Co tak cicho? :)

  0
  0
 23. 7 października 2014  13:44   Do ataku!!! ;D   anonim

  Do ataku!!! ;D

  0
  0
 24. 7 października 2014  13:43   głęboka komuna   anonim

  Za nasze pieniądze został ***. Czy kolejnym krokiem będzie "modelowanie" informacji naukowej - granty za artykuły chwalące działania władzy?

  0
  0
 25. 7 października 2014  13:42   brak rispectu   ...

  Sprzedać ideę za pracę u wroga - oto polska, oto chojnice, jeszcze się na tym kolega przejedzie...

  0
  0
 26. 7 października 2014  13:41   uczonych ci u nas dostatek ...   anonim

  uczonych ci u nas dostatek tylko z koneksjami gorzej:)

  0
  0
 27. 7 października 2014  13:40   I co?! (1)   nieHIENA

  Trza było się uczyć, a nie, teraz "po polsku" obrażać z zazdrości!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 28. 7 października 2014  13:39   żal   poracha

  Przemek, nie spodziewałem się po Tobie tego... ;-(

  0
  0
 29. 7 października 2014  13:38   No i dobrze, bo co miał ...   anonim

  No i dobrze, bo co miał siedzieć w PChS za friko jak tu etacik i pensyjka kilkutysięczna, żyć nie umierać a po co się użerać

  0
  0
 30. 7 października 2014  13:35   Ale jaja, od dawna ...   anonim

  Ale jaja, od dawna nieoficjalnie było słychać kto wygra konkurs i to się potwierdziło, ot demokracja widać ma swoje prawa.

  0
  0