Zderzyły się cztery samochody

W ubiegłą sobotę policjanci z chojnickiej drogówki zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego z udziałem 4 pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 212 na wysokości m. Kopernica.

Pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.   |  fot. KPP

W sobotę około godz.11:20 dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem 4 aut na trasie 212 w pobliżu miejscowości Kopernica. Niezwłocznie skierował tam policjantów z chojnickiej drogówki.  W wyniku czynności podjętych bezpośrednio na miejscu, policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy kierujący oplem 33 - letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Wielka, nie zachowując bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem, nie wyhamował i uderzył w tył, jadącej przed nim skody, kierowanej przez 51 - latka z Nakła.

W wyniku tego skoda została popchnięta na jadącą przed nią kię, a ta z kolei uderzyła w tył suzuki. Żadna z osób kierujących, jak również 6 pasażerów tych pojazdów nie odniosło obrażeń wymagających hospitalizacji. Policjanci przebadali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu; wszyscy byli trzeźwi.

Pamiętajmy o konieczności zachowywania bezpiecznej odległość w stosunku do pojazdów poprzedzających, co pozwoli nam w porę zareagować w przypadku niespodziewanej sytuacji drogowej, a także o tym, aby za kierownicę siadać wypoczętym i starać się niczym nie rozpraszać podczas prowadzenia auta. Wszystko to w połączeniu z dostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze oraz stosowaniem zasady ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi, pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu.

KPP

Zapisz

 1. 6 sierpnia 2018  22:39   Na głupotę nie ma lekarstwa   Użytkownik DW212

  Ok godz 20.40 w sobotę na wyjeździe od jeziora Bardze na drogę 212 mogło dojść do kolejnej kolizji. Mimo bardzo dobrej widoczności od strony Bytowa wracający znad wody Chojniczanie zajechali mi drogę.Musiałem zastosować nagłe hamowanie żeby nie doszło do zderzenia, wyprzedzać tam nie można - jest podwójna ciągła. A w radiu Weekend kilkakrotnie mówiono o przedpołudniowej kolizji w tej okolicy.

  3
  0
  Odpowiedz
 2. 6 sierpnia 2018  21:09   odblask (2)   nadbrygadier

  A OSP Charzy nie przyjechało swym FORDEM z łodzią podwodną??? Niebawem będą takim sprzętem dysponować do wezwań z KSRG. 112 i wszystko w koło w promieniu powiatu jedzie godziny wyrabiać do drobnej stłuczki.

  1
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 sierpnia 2018  09:26   do "nadbrygadiera"   anonim

   Kto płodzi i rodzi takich debili jak ty ?!

   7
   1
  • 6 sierpnia 2018  22:10   Ty nadbrygadier.   Celebryta

   Powiem wprost, tępy głupi ch***u! Masz pojęcie w ogóle, że jest coś takiego jak procedury?! Pewnie, że nie masz. Bo siedzisz tylko pod swoim kamieniem i jak wypełzniesz sikasz tylko jadem. Człowieku, wyprowadź się w końcu z Charzyków, bo jesteś po prostu chory na punkcie OSP Charzykowy. Skoro dyspozytor miał informacje, że w 4 pojazdach jechało 11 osób to trzeba było po prostu wysłać 4 zastępy. Koniec kropka!

   12
   0
 3. 6 sierpnia 2018  15:42   Warto dodać, że do tej ...   anonim

  Warto dodać, że do tej kolizji przyjechały "tylko" 4 pojazdy straży pożarnej - 3 JRG Chojnice i 1 OSP Charzykowy. W przyszłym roku będzie minimum 5, gdyż OSP Chojnice też będzie potrzebować dowodu na potrzebę posiadania wozu bojowego i swego istnienia. A w niemieckim Emsdetten straż pożarna jest TYLKO ochotnicza. ;) Za - http://osp.charzykowy.pl/?p=15690

  5
  13
  Odpowiedz