Zderzenie czołowe osobówek

Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę popołudniu na trasie Rytel-Zapora. W pobliżu nadleśnictwa zderzyły się czołowo BMW i Volkswagen Golf.

Ranny został kierujący golfem, którego pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala w Chojnicach. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.   |  fot. KPP

W sobotę (30.11.br.) około godz. 15.00 dyżurny chojnickiej komendy Policji został powiadomiony, że na łuku drogi pomiędzy Rytlem, a Zaporą doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący BMW, 22 - letni mieszkaniec gm. Czersk najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód marki Volkswagen którym kierował 29 - letni mieszkaniec gminy Brusy. W wyniku zderzenia kierującego golfem z obrażeniami ciała, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli trzeźwi. Teraz śledczy z czerskiego komisariatu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze apelują! Nadejście jesiennej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowców zobowiązuje to do rozwagi, wzmożonej czujności, zachowania właściwych odstępów i jazdy z dozwoloną prędkością, natomiast pieszych do szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, w tym również na przejściu dla pieszych oraz wyposażenia w elementy odblaskowe.

KPP

 1. 3 grudnia 2019  13:29   kontakt   Monika

  Proszę rodzinę kierowcy VW golfa o kontakt, mój e-mail: monika0312ry@popk.pl

  1
  1
 2. 2 grudnia 2019  14:26   Poszkodowany z VW -Golfa   Driver

  po powrocie do zdrowia powinien sądownie żądać solidnego odszkodowani od sprawcy wypadku.

  19
  0
 3. 2 grudnia 2019  13:21   22 lata i BMW   GCH-00007

  Dalszy komentarz na takiego "mistrza kierownicy" jest zbędny.

  18
  0