Zbliża się kolejna Noc Poetów

5 sierpnia odbędzie się po raz 23 Chojnicka Noc Poetów. Początek zaplanowano na godz. 18.00. – Mamy wszystko dograne. Rozmawiamy jeszcze tylko z artystami – mówi Zbigniew Buława z referatu kultury i sportu.

Noc Poetów co roku przyciąga do fosy wielu mieszkańców.   |  fot. (arch)

Ogłoszono już Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja, a rozstrzygnięcie nastąpi właśnie podczas Chojnickiej Nocy Poetów. Rozpocznie się ona o godz. 18.00 i potrwa może do 1.00 może dłużej.

- Współczuję widzom niewygodnych ławek, ale jednocześnie jestem pełen podziwu, że tyle godzin na nich wytrzymują – mówi Zbigniew Buława, organizator Chojnickiej Nocy Poetów. - Mamy już dograne wszystkie tematy, oprócz aktorów i poetów Z nimi jeszcze rozmawiamy i czekamy.

Zdaniem Zbigniewa Buławy najważniejszy punkt, to by na Noc Poetów przyjechali artyści reprezentujący już wysoki poziom, a najlepiej, by do tego byli znani, bo wtedy jest to gwarancją wielkiego zainteresowania. Stąd też jego opór, by mimo sugestii np. radnych, na Nocy Poetów występowali miejscowi poeci.

- Dlaczego nie możemy zaprosić rodzimych poetów, by mogli wystąpić przed tymi głównymi bohaterami. Przecież możemy się nimi pochwalić – mówi przewodnicząca komisji kultury i sportu Maria Błoniarz Górna. I ona, i inni radni, mają na myśli chociażby laureatów Kwietniowych Spotkań z Poezją.

Buława przypomina, że na Nocy Poetów występowali już wcześniej chojniczanie, ale jego zdaniem, muszą oni gwarantować wysoko poziom, bo nie można czasowo wyciągać Nocy Poetów o kolejną godzinę czy dwie godziny występów.

(olo)

Zapisz

 1. 17 maja 2017  23:36   Noc Poetów jest pełna ...   Stenia

  Noc Poetów jest pełna gwiazd i fajnie ale Panie Bulawa- Chojnice to nie Pańskie osobiste podwórko kulturalne! Kwietniowe Spotkania z Poezją mają "ducha" i powinien Pan brać przykład z tej młodzieży przy organizowaniu Pańskiej Nocy... Ilu wspaniałych ludzi sie przez te 26 lat wychowalo na Kwietniowych? No tak ale po co dac szansę młodym, lepiej gadać jacy oni sa nie na poziomie. Czemu Pan nie przychodzi na Kwietniowe? Czemu tak mało wspiera? Mam nadzieje że Radni wpłyną na tą sytuację. I przy okazji może warto dofinansować Kwietniowe trochę bardziej? Może by tak Pan Bulawa wykorzystał swoje umiejętności i możliwości zapraszając jakas gwiazdę na Kwietniowe? Nie potrzeba bo Kwietniowe mają swoje gwiazdy? To czemu nie mogę wystąpić na Gwiazdroskiej Nocy Poetów? Pozdrawiam wszystkich Kwietnikow!

  4
  1
  Odpowiedz
 2. 17 maja 2017  11:31   Nikt nigdy nie proponował, ... (1)   Anonimowy Anonim

  Nikt nigdy nie proponował, by wydłużyć Noc Poetów o chojnickie podmioty wykonawcze, lecz by w przygotowywanym programie rozpoczynającym się tradycyjnie, ich uwzględnić. Poza tym nie chodziło o poetów recytujących własne wiersze. Ci są, o ile zajmą dobre miejsce w Konkursie Jednego Wiersza. Chodzi o recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej, jak Qrtyna czy Szeptem, laureatów Kwietniowych Spotkań z Poezją. Niestety, oni nie mieszkają w Krakowie czy Warszawie. Dla dalekowidza p.Buławy są niewidoczni.

  5
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 17 maja 2017  21:38   moge tylko potwierdzic!!!!   gosc

   od wielu lat ten Pan pilnuje własnego "ciepłego "stołka i to cały komentarz albo jego brak!

   2
   0