Zawodnik Boxing Team zwycięzcą międzynarodowego turnieju

Piotr Szczukowski z klubu Boxing Team Chojnice zakończył pierwsze półrocze startowe zdobyciem złotego medalu na silnie obsadzonym turnieju Slovakia Boxing Cup,który organizuje Petr Triebel ze Słowacji.

Piotr Szczukowski wygrał międzynarodowy turniej bokserski i powiększył swoje sportowe osiągnięcia.   |  fot. (arch)

W finałowej walce do 81 kg. Piotr pokonał zawodnika reprezentującego Czechy stosunkiem głosów 2:1. Zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Sędzia ringowy starał się pomóc rywalowi Piotrka i ukarał naszego zawodnika dwoma ostrzeżeniami za ściąganie.

Jednak sędziowie punktowi uznali, że złoty medal należy się Polakowi. Z brązowym medalem do domu wróci kolega klubowy, Patryk Wardyn. Popularny "Czołas" w walce o finał uległ na punkty 1:2 zawodnikowi ze Słowacji.