Zawodniczki Boxing Team wracają z medalami z mistrzostw Polski!

W niedzielę 25 lutego zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek w boksie. W Grudziądzu walczyło ponad 200 zawodniczek, które reprezentowały 81 klubów.

Sukcesem w mistrzostwach zakończył się start zawodniczek Boxing Team, gdzie zdobyły trzy medale.   |  fot. (nad.)

Wśród nich wspaniały boks zaprezentowały cztery zawodniczki Boxing Team Chojnice, które walczyły pod opieką trenera Marcina Gruchały. W kategorii juniorek na ringu stanęły Roksana Giersz w wadze do 48 kg, Patrycja Kotlęga (64 kg) oraz Wiktoria Dąbrowska (75 kg). W grupie seniorek, jako jedna z najmłodszych, walczyła Dominika Stefaniak (51 kg).

Pierwsze miejsce i złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski Juniorek U-18 w boksie kobiet wywalczyła Wiktoria Dąbrowska, która zwyciężyła wszystkie pojedynki, pokazując dojrzały i profesjonalny boks. - Wiktoria bardzo sumiennie pracowała na zgrupowaniu, w czasie którego przygotowywaliśmy się do Mistrzostw. Trenowaliśmy w Sokółce na Podlasiu wraz z kadrą Białorusi oraz jednym z najlepszych klubów w Polsce - Boxing Sokółka, który podobnie jak chojnicki Team wyszkolił medalistki Mistrzostw Europy i Świata – powiedział trener Marcin Gruchała.

Brązowy medal przywiozła Roksana Giersz. Jak podkreśla Joanna Gruchała, członek Zarządu Boxing Team Chojnice – Roksana jest bardzo doświadczoną zawodniczką. Tegoroczny sukces jest jej czwartym laurem, zdobytym w czasie mistrzostw Polski. Wraz z Roksaną świętowaliśmy już jej złoto, srebro oraz brąz. Niestety nie udało się wywalczyć medalu Patrycji Kotlędze, która po niezwykle wyrównanym pojedynku odpadła z mistrzostw.

W gronie seniorskim Boxing Team Chojnice reprezentowała Dominika Stefaniak. W ćwierćfinale odniosła poważną kontuzję nadgarstka podczas pierwszej rundy i zmuszona była poddać pojedynek. - Badanie lekarskie ujawniło złamanie w dwóch miejscach. Dominikę czeka teraz kilkutygodniowa rehabilitacja – mówi Andrzej Mielke, prezes Boxing Team Chojnice.

Sukcesy sportowe nie są nigdy zasługą jednego człowieka. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych dzielnych zawodniczek i ich rodzin, które zawsze wspierają Team. Słowa uznania kierujemy do polskich i zagranicznych trenerów, którzy brali udział w przygotowaniach naszych reprezentantek.

Jesteśmy też wdzięczni naszym sponsorom, którzy są dla nas nie tylko partnerami finansowymi, ale także przyjaciółmi Boxing Team Chojnice. Nasz udział w Mistrzostwach wspierany był także przez władze Miasta. Przez całe mistrzostwa doświadczaliśmy niezwykłego wsparcia kibiców i naszych sympatyków – Dziękujemy!

(nad. Boxing Team Chojnice)

Zapisz

 1. 26 lutego 2018  20:18   Chojniczanka, Red Devils i ...   anonim

  Chojniczanka, Red Devils i dlugo dlugo ................nic

  1
  4
  Odpowiedz
 2. 26 lutego 2018  18:35   Najlepszy   Łękowski Macrin

  Boxing Team Chojnice to najlepszy klub sportowy w mieście!

  4
  1
  Odpowiedz
 3. 26 lutego 2018  17:07   Bravo!   anonim

  Bravo!

  4
  1
  Odpowiedz