Zasłużona wygrana w Grudziądzu i Chojniczanka wraca do gry

Po golu w 42. min Pawła Zawistowskiego piłkarze Chojniczanki wygrali 1:0 w Grudziądzu z Olimpią i po meczu mogli nie tylko odtańczyć kółeczko na środku boiska, ale też nieśmiało zerknąć na ligową tabelę.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 42 minucie Paweł Zawistowski.   |  fot. (olo)

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Paweł Zawistowski (42 min).

Chojniczanka: Maciej Gostomski - Wojciech Lisowski, Michał Markowski (34. Bartłomiej Niedziela), Marcin Biernat, Przemysław Pietruszka, Jacek Podgórski (90+2 Hieronim Gierszewski), Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Łukasz Kosakiewicz, Andrzej Rybski (85. Karolis Chvedukas), Tomasz Mikołajczak.

Chojniczanka rozpoczęła mecz grając wysoko pressingiem już na połowie Olimpii. Gospodarze mieli przez to utrudnione zadanie i nie mogli w pierwszej połowie stworzyć żadnej groźnej akcji. W 9.  min. sędzia nie odgwizdał rzutu karnego dla Chojniczanki po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika gospodarzy. Chojniczanka grała przez całą połowę konsekwentnie i cierpliwie, co zostało nagrodzone w 42 min. Po podaniu Bartłomieja Niedzieli, który zastąpił kilka minut wcześniej kontuzjowanego Michała Markowskiego bramkę strzelił Paweł Zawistowski.

W drugiej połowie proporcje się odwróciły, częściej atakowała Olimpia, ale Chojniczanka utrzymała korzystny wynik, a w końcówce miała stuprocentowe sytuacje do podwyższenia wyniku. Piłkarzy z ławki motywował trener Artur Derbin, który wpłynął już na postawę piłkarzy. To było dziś widać. Żadna bramka w Grudziądzu więcej nie wpadła i Chojniczanka zdobywając trzy punkty pozostała w grze o awans do Ekstraklasy.

-  Dziś byliśmy jednym zespołem, pokazaliśmy, że nam zależy. Pomagaliśmy sobie nawzajem, poprawiliśmy grę w defensywie i wygraliśmy – powiedział po meczu strzelec gola Paweł Zawistowski. Najbliższy mecz z walczącą o utrzymanie Bytovią Bytów będzie więc z gatunku o być albo nie być. Nie może więc zabraknąć głośnego dopingu wszystkich kibiców. arto też dodać, że dziś kontrakt z Chojniczanką przedłużył Tomasz Mikołajczak.

Dzięki korzystnym wynikom dziś poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansowała do Ekstraklasy. Pewny awans zapewniła sobie w tej kolejce Sandecja Nowy Sącz. O drugie premiowane miejsce walczy jeszcze kilka zespołów, w tym Chojniczanka.

(olo), tabela gol24.pl

1. 17 maja 2017  21:20   BRAWO !!!   podatnik

Chociaż powinni prowadzić wcześniej (niepodyktowany karny za rękę) a w drugiej połowie się zbyt mocno cofnęli,to wynik poszedł w świat i trzy punkty są.

6
    1
  2. 17 maja 2017  20:57   powrót   groch

Wróciła moja Chojniczanka i to nie dla tego ze wygrała bo to była dla mnie ekstra premia tylko dla tego ze w końcu była druzyną walczącą i nieustępliwą

11
    0
  3. 17 maja 2017  20:22   Napastnika   Loko

Gratuluje. Ale dalej bede powtarzać brakuje Chojniczance typowego lisa pola karnego. BEz tego bedzie ciezko o gole.