Zaprezentowali się przed przyszłymi młodszymi kolegami oraz ich rodzicami

W sobotnie przedpołudnie SP nr 3 gościła w swych murach przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich najbliższymi - nauczyciele i pracownicy szkoły zachęcali do podjęcia nauki w „trójce”.

Program artystyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów.   |  fot. nad.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Karol Kołyszko, który przybliżył strukturę szkoły oraz podkreślał jej atuty. Następnie scena została opanowana przez młodych artystów: wystąpiły niezawodne Roztańczone Trójeczki, zaprezentował się chór szkolny a Oliwier Wirkus z klasy Va pochwalił się piękną grą na akordeonie. Największymi oklaskami zostały nagrodzone grupy przedszkolne: Motylki, Jeżyki  i Pszczółki, które porwały wszystkich do wspólnego tańca.

W żywiołowym występie zaprezentowali się także starsi uczniowie w pokazie sportowym, ukazującym uprawiane w szkole sporty. Po części artystycznej nastąpiło wspólne zwiedzanie szkoły. Wszystkie drzwi stanęły przed przybyłymi otworem a w poszczególnych salach na dzieci czekało mnóstwo przygotowanych przez nauczycieli atrakcji m.in. : gry, puzzle, kolorowanki, ciastolina, instrumenty, kolorowe i ciekawe książeczki.

Swoje specjalne stoisko przygotowało także Bractwo Rycerskie prezentując dawne gry i rozrywki. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się: sala doświadczania świata oraz piwnica integracji sensorycznej. Nauczyciele bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania rodziców, rozwiewali wszelkie wątpliwości i wspomagali radą.

Szerokie uśmiechy, które gościły na ustach dzieci są dowodem na to, że w murach Sp3 przyszli uczniowie czują się dobrze, a szkoła stała im się bliższa! Podczas drzwi otwartych w sekretariacie szkoły można było pobrać i wypełnić niezbędne dokumenty aby zapisać dziecko do pierwszej klasy, jednak jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił, przypominamy, że nabór na rok szkolny 2020/2021 wciąż trwa! Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia we wrześniu!

Nad. ZSP3