Zapraszamy na test Kaszuba

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na grę terenową pn. „Test Kaszuba”. Impreza odbędzie się 14 sierpnia (środa) w Swornegaciach. Początek gry i rejestracja drużyn o godz. 15.00 przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego.

Gra terenowa „Test Kaszuba” stała się tradycją. Każdego lata biorą w niej udział zarówno turyści, jak i mieszkańcy wsi Swornegacie.   |  fot. ilustracyjne

W grze mogą wziąć udział drużyny (min. 3-osobowe) złożone zarówno z dzieci, jak i osób dorosłych – jeżeli do zabawy przystępują dzieci poniżej 7r.ż wymagany jest nadzór min. 1 osoby dorosłej. Uczestnicy staną przed nie lada wyzwaniem. Będą musieli zmierzy się z Testem Kaszuba – szeregiem zadań sprawdzających,  jak odnajdują się w kaszubskich tradycjach i folklorze.

Wyzwanie nie będzie proste! Trzeba będzie zdobyć sprawności we wszystkich ważnych kaszubskich  „dyscyplinach”: hafcie, wioślarstwie, wyplataniu koszy z wikliny, a nawet tabaczeniu… Na szczęście Kaszubi są pomocni, więc ramię w ramie staną z graczami przekazując im swoje najtajniejsze sekrety. Gracze będą musieli skompletować wszystkie umiejętności i poznać brzmienie języka kaszubskiego, aby otrzymać zaświadczenie o ukończeniu Testu Kaszuba.

W nagrodę, na zakończenie gry,  dla wszystkich uczestników zabawy  zagra kaszubska  kapela. Podczas występu będzie można poczęstować się kaszubskimi specjałami. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody.Udział w grze jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy!

Operacja pn.: „Świat wodny Kaszub – Swornegacie” jest współfinansowana ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Lucyna Bucław


Zapisz

  1. 12 sierpnia 2019  19:31   Pozdrawiam Kaszubów   Chojniczanin

    Jako Chojniczanin wyrażam zainteresowanie Kaszubską kulturą, jako nasi sąsiedzi mam nadzieję że wy naszą także.

    4
    7
    Odpowiedz