Zajęcia z fotografii analogowej

Kochasz stare aparaty fotograficzne? Chcesz sam przygotować tradycyjną odbitkę? To zajęcia właśnie dla Ciebie! Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na stałe warsztaty w ciemni fotograficznej, prowadzone pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Krystian Koźmiński i Daniel Frymark w nowej ciemni.   |  fot. ChCK

To ciekawa propozycja dla osób, które interesują się fotografią tradycyjną. Podczas zajęć będą mogły wywołać film i wrócić do domu z własnoręcznie przygotowanymi odbitkami. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak prawidłowo naświetlić negatyw, w jaki sposób go później wywołać oraz jak zrobić czarno-białe odbitki.

Należy mieć własny sprzęt fotograficzny (tradycyjny aparat z obiektywem) oraz negatywy, wszystkie inne akcesoria zapewnia Chojnickie Centrum Kultury. Osoby biorące udział w spotkaniach będą miały do dyspozycji w pełni wyposażoną ciemnię fotograficzną, a w niej między innymi powiększalniki, specjalistyczne preparaty i narzędzia oraz papiery fotograficzne.

Spotkania poprowadzą Krystian Koźmiński – pasjonat fotografii tradycyjnej, specjalista od sprzętów i preparatów, a przed laty zawodowy fotograf, oraz Daniel Frymark – utytułowany fotoreporter, który swoją przygodę z tą dziedziną sztuki zaczynał właśnie od fotografii analogowej. Pierwsze zajęcia w ciemni odbędą się 4 marca i będą trwały 90 minut.

To spotkanie będzie miało charakter organizacyjny i pokazowy. Przyjdź i sprawdź, czy to propozycja właśnie dla Ciebie! Koszt: 25 zł/ zajęcia (1 spotkanie). Kontakt: Daniel Frymark, poczta@danielfrymark.com

Ł. Sajnaj

Zapisz

  1. 24 lutego 2020  07:04   Pierwsze ciemnie ,zapewne u ...   chojniczanin

    Pierwsze ciemnie ,zapewne u Krystiana tez to łazienka czy ciemna kuchnia.To były czasy.

    4
    1
    Odpowiedz