Zaginiony 82 - latek odnalazł się cały i zdrowy

Dzisiaj (25.07.) we wczesnych godzinach porannych chojniccy policjanci zakończyli poszukiwania 82-letniego mieszkańca Katowic, który zaginął w dniu wczorajszym w okolicy miejscowości Charzykowy.

Zaginiony mieszkaniec Katowic odnalazł się. Jest cały i zdrowy. Poszukiwania mężczyzny trwały całą noc.   |  fot. KPP

Mężczyzna przebywał w miejscowym hotelu wspólnie z żoną, która zaalarmowała policję po tym, jak nie wrócił do miejsca zakwaterowania. Wczoraj wieczorem dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu 82 - latka z Katowic. Niezwłocznie skierował na miejsce funkcjonariuszy z podległych służb.

Okazało się, że zaginiony cierpi na Alzheimera i najprawdopodobniej ma trudności z odnalezieniem drogi powrotnej w nieznanym sobie terenie. Podczas całonocnych poszukiwań policjanci sprawdzali przede wszystkim rozległe tereny leśne w okolicy. Do działań zaangażowani zostali policjanci z nieetatowych oddziałów prewencji oraz wszystkie patrole pełniące w tym czasie służbę. Na szczęście we wczesnych godzinach porannych zaginiony 82 - latek odnalazł się cały i zdrowy.

Okres wakacyjny to czas, kiedy często przebywamy w nowej, nie znanej nam okolicy i może zdarzyć się sytuacja, gdy oddalając się od miejsca zamieszkania, nagle stracimy orientację w terenie. Mając to na uwadze, Policja apeluje przede wszystkim do osób, które mają pod opieką zarówno osoby starsze, mające problemy z pamięcią, jak i trudności w odnalezieniu się w nowym środowisku, jak również do osób, które opiekują się małoletnimi dziećmi, o wzmożenie kontroli w tym szczególnym okresie.

KPP

 1. 26 lipca 2019  07:23   uważnie czytać !   zoo

  ,, w okolicy miejscowości Charzykowy" (forma poprawna), a nie w okolicy Charzykowy !

  5
  0
 2. 25 lipca 2019  11:00   ?? (2)   jasiek

  Po raz kolejny pytam, dlaczego Chojnicka policja nie korzysta z pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu?? Jest nas dużo, chętni do pracy. A te cz...bki w niebieskich mundurkach tacy samowystarczalni...

  11
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 lipca 2019  08:52   Ale z Ciebie burak Jasiu   Cz...bk

   Patrz jak w temacie ...

   4
   0
  • 25 lipca 2019  11:35   Dzban   B....

   Jasiek właśnie po tonie Twojej wypowiedzi możesz sam sobie odpowiedzieć na pytanie. Obrażasz mnóstwo ludzi więc może lepiej wróć do ściągania kotów z drzew lub gaszenia stodoły

   8
   6
 3. 25 lipca 2019  10:16   Ciągle powracający temat odmiany Charzykowy (2)   anonim

  Nie w okolicy Charzykowy,tylko w okolicy CHARZYKÓW!Czy w redakcji nikt nie robi korekty przekazywanych tekstów?!

  16
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi