Zachodnie obejście Chojnic z rządową dotacją w wysokości 25 mln zł

Wniosek Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego o dotację z rządowego programu wspierania budowy obwodnic dla dróg wojewódzkich dla tzw. zachodniego obejścia Chojnic uzyskał dofinansowanie na kwotę 25 mln zł.

O szczegółach planowanej inwestycji na specjalnie zwołanej konferencji poinformował poseł Aleksander Mrówczyński.   |  fot. (je)

Poinformował o tym na konferencji prasowej zorganizowanej dziś (22.12.) na terenie stacji benzynowej w Nieżychowicach opodal obwodnicy miasta poseł Aleksander Mrówczyński. Tego samego dnia ogłosił to premier Mateusz Morawiecki przy okazji przedstawiania decyzji ws. decyzji o szczegółach dotyczących łącznie 51 lokalizacji obwodnic w Polsce.

Poseł ma nadzieję, że w trakcie budowy obejścia Chojnic zostaną maksymalnie zabezpieczone przed hałasem posesje przylegające do jej trasy. Zadeklarował także swe wsparcie dla budowy pełnego węzła drogowego na obwodnicy Chojnic w ciągu DK – 22 przy skrzyżowaniu z ul. Sępoleńską i DW 212 oraz jej dokończenia od odcinku w stronę Człuchowa.

Wg kosztorysu przygotowanego na początku 2021 roku budowa tego obejścia miasta miała kosztować około 60 mln zł. Jej trasa ma biec od skrzyżowania ulic Bytowskiej i Leśnej, do planowanego ronda przy ul. Sępoleńskiej opodal wjazdu na wiadukt nad obwodnicą miasta.

Więcej szczegółów w nagraniu video z konferencji.

(je)