Z gminy śmieci zabierze SITA

Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe 1,5 roku firma SITA będzie odbierać śmieci od ok. 15 tys. mieszkańców gminy Chojnice. Firma ta wygrała przetarg, deklasując cenowo jedynego konkurenta – ZOM Pestka z Klawkowa.

SITA będzie odbierać śmieci od mieszkańców gminy Chojnice i zawozić je do ZZO w Nowym Dworze.   |  fot. (olo)

Mimo że w gminie spodziewano się kilku oferentów, do rywalizacji o odbiór śmieci stanęły dwie największe firmy. Wygrała SITA, która zaproponowała cenę 0,8 mln zł., natomiast ZOM Klawkowo zaproponował cenę dwa razy wyższą – 1,5 mln.

- Bardzo się cieszymy, bo cena zaproponowana przez firmę SITA jest dla nas szokująca i bardzo radosna – mówi wójt Zbigniew Szczepański, który dodaje, że zwycięska oferta jest znacznie poniżej zakładanego poziomu kosztów. W gminie szacowano, że to może kosztować nawet 1,9 mln zł.

Czy wobec tego jest szansa, że cena jaką będą płacić mieszkańcy za odbiór śmieci będzie niższa? Jest, ale nie wcześniej niż za pół roku, gdy znane będą pierwsze bilanse – m.in. ściągalności opłat i kosztów. Wnioski do Urzędu Gminy złożyło już ponad 4 tys. gospodarstw domowych, z których wynika, że aktualnie w gminie Chojnice mieszka ok. 15 tys. ludzi (oficjalnie zarejestrowanych jest ok 17,8 tys)

- Troszkę się niepokoję firmą ZOM Pestka, bo przegrała ona już w regionie czwarty przetarg i jeśli dodatkowo przegra jeszcze w Chojnicach, to może być smutny los tej firmy – dodaje wójt Szczepański.

(olo)

relacja_video.jpg


Zapisz

 1. 13 lipca 2013  20:04   a miało być tak tanio!!   adam

  SITA rzuciła się jak szczerbaty na suchary[na co pozwoliło jej dyletanctwo urzędników]Ciekawy jestem kiedy braki kadrowe i sprzętowy wyłamią jej ostatnie zęby.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 8 czerwca 2013  18:29   typowe   anna

  czy też by czekano pół roku na zmianę cen gdyby oferty były wyższe niż zakładane, szczerze w to wątpię

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 8 czerwca 2013  18:22   kolejny przekręt   maro

  wójt zadowolony bo z nieba mu spadł milion na premie dla siebie i swoich kolesi

  0
  0
  Odpowiedz
 4. 5 czerwca 2013  21:43   Nowa ustawa juz w firmie SITA   mieszkanka Chojniczek

  Dziaj pracownicy firmy SITA nie zabrali śmici z pojemnika, poniewaz śmieci nie były posortowane, Na pytanie dlaczego odpowiedziano, że obowiązuje ich nowa ustawa i cały pojemnik z popiołem , resztkami zywnosci i innyni odpadami zostawili. Pytam , gdzie mam wywieżć te śmieci do lasu na drogę publiczną przeciez zapłaciłam firmie za wywóz śmieci. Dlaczego pracownicy firmy nie przestrzegają prawa i wprowadzają ustawę , która ma obowiązywac od 1 lipca

  0
  0
  Odpowiedz
 5. 25 maja 2013  21:23   No to klapa   Zatroskany

  Była ABC teraz SITA już nie wyrabia się z wywozem śmieci na terenie Chojnic. Sam tego doświadczam, opóźnienia są nawet tygodniowe.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. 24 maja 2013  08:09   Od tyłu... (1)   Bruszanin

  Ktoś wspomniał o przetargu w Brusach ? No właśnie, czy był jakiś przetarg ?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 24 maja 2013  14:51   NIE BYŁO !!!   anonim

   Chyba zrobili jakiś przekręt, bo zlecili wywóz śmieci swojemu ZGK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   0
   0
 7. 23 maja 2013  20:33   Cudze chwalicie...   luz

  Strasznie uradowany jest Szczepański, Pan i władca gminy. Nie zazdroszczę mieszkańcom takiego gospodarza. Nie mniej kibicuje firmie z regionu chociaż wiem, że już kilka osób będzie musiała zwolnić. Taki to plan oszczędnościowy naszych włodarzy. Na zasiłki mają kasę bo w końcu przetarg strasznie tanio wyszedł... poczekam zobaczymy.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. 23 maja 2013  14:24   ...myślący.... (1)   mat

  ...z doświadczenia wiem ,że to co najtaniej /....i to o ile?!/ to po upływie czasu okaże się badziewiem...i co wtedy?! spytajcie się w DPS Chojnice- przetarg w myślzaleceń "experta" starostwa wygrała firma "krzak" /najtaniej/-po 2 miesiącach odbył sie nowy przetarg i znowu wygra go firma "krzak" i nie wywiąże się z kontraktu-kto na tym cierpi ?!-EXPERT ZE STAROSTWA ?-nie ludzie!!!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 29 maja 2013  11:39   znowu DPS..?!   MARIA

   ....tam od pewnego czasu wszystko stoi na głowie. byłam na grobie przyjaciółki w charzykowach --zgroza tak zaniedbanych grobów byłych mieszkańców DPS nie widziałam nigdy- NOWA PANI DYR.- MARTWI MIESZKANCY I ICH GROBY, TO TEŻ WASZ PROBLEM - A CO NA TO GOSPODARZ CMENTARZA?!

   0
   0
 9. 23 maja 2013  14:03   Tylko odbiór i transport..   fakty

  W gminie przetarg jest tylko na odbiór i transport do Nowego Dworu. Firma nie będzie odpowiadała za wybór instalacji do zagospodarowania odpadów i nie będzie jej płaciła.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. 23 maja 2013  14:00   CIEKAWE DLACZEGO   Bruszanin

  gmina Brusy nie ogłosiła przetargu tylko zleciła wywóz śmieci "swojemu" ZGK, czy tak można, czy to przekręt? Swoją drogą"Sita" może nie podołać wyzwaniu, bo oprócz Chojnic wygrała w Czersku i Człuchowie!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. 23 maja 2013  13:53   Oby ten najtańszy nie ... (1)   anonim

  Oby ten najtańszy nie okazał się taki, jak ten co zaproponował najtańszą cenę na pomedyczne odpady a potem je na działce i wynajętych opustoszałych halach upychał.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 23 maja 2013  19:53   Osobiście jestem bardziej ...   otoJa

   Osobiście jestem bardziej zadowolony z usług Sity, niż wcześniejszych usługa Zom Pestka.

   0
   0