„Z ekologią za pan brat”

W czwartek 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych „Z ekologią za pan brat”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięskim drużynom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.   |  fot. (nad.)

Wzięło w nim udział łącznie 10 drużyn: ze Szkoły Podstawowej nr 1, 5, 7 w Chojnicach, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, z Nieżychowic, z Charzyków, Kłodawy oraz z Zespołu Szkół w Rytlu i Łęgu.  Organizatorkami konkursu są nauczycielki matematyki: Hanna Wyrowińska, Małgorzata Pastwa, Ewa Uske, Grażyna Kiedrowicz i Grażyna Jagoda. Spotkanie było dla wszystkich okazją do dobrej zabawy, dało uczniom możliwość bliższego poznania się, zaprezentowania umiejętności matematycznych i wiedzy na temat ekologii.

Konkurs składał się z 6 konkurencji. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania dotyczące zakupów w sklepie ze zdrową żywnością, w wytwórni mrożonek oraz zadanie o jaskółkach. Potrzeba było obliczyć produkty na paluszki ptysiowe, aby je upiec na bal „Młodego Ekologa”. Uczniowie zajmowali się również wagą i długością lisów oraz misiów, a także rybami morskimi i słodkowodnymi. Rozwiązywali też zadania z hasłami. Przed ogłoszeniem wyników czas umiliły uczennice recytujące wiersze: Karolina Cieplińska i Laura Krukowska.

Wyniki:

I miejsce zdobyła drużyna z naszej Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach w składzie: Maja Lenz, Anna Borzyszkowska i Paweł Sułkowski.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach w składzie: Tymon Wiatrowski, Antoni Lipiński i Paweł Werochowski.

III miejsce zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w składzie: Martyna Majer, Weronika Szyszka i Paulina Lewandowska.

Maria Guzelak-Robaszkiewicz

Zapisz