Z Warszawy wracają z trzema golami trzema punktami

Już dziś Red Devils Chojnice zagra swój drugi mecz w tegorocznych rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. „Diabły” zaprezentują się w stolicy, gdzie podejmować ich będzie AZS UW Darkomp Wilanów.

Kolejny mecz wygrany przez Red Devils, któremu dziś sprzyjało szczęście, co pozwoliło im zachować mimo groźnych sytuacji czyste konto.   |  fot. nadesłane

Historia spotkań obu zespołów w ekstraklasie nie jest długa, ale ich bilans zdecydowanie niekorzystny dla chojniczan. Wszystkie cztery dotychczasowe mecze zakończyły się sukcesem futsalistów z Wilanowa. Tegoroczne rozgrywki warszawiacy rozpoczęli od druzgocącej porażki z Rekordem Bielsko Biała, a chojniczanie od dość szczęśliwej wygranej z AZS Katowice.

To jednak nie oznacza, że Red Devils jedzie jako faworyt po pierwszą w historii wygraną z akademikami z Warszawy. Rekord Bielsko Biała to od dekady niekwestionowany lider futsalowej elity, podrażoniony porażką w walce o mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice, bieżący sezon rozpoczął od mocnego uderzenia. Wysoka przegrana akademików z tą drużyną nie świadczy o słabości ligowego średniaka. Chojniczanie natomiast przystąpią do meczu w Wilanowie osłabieni brakiem kontuzjowanych Karola Szopińskiego i Adriana Kaczorowskiego.

- Pokazaliśmy w pierwszym meczu, że skreślono nas zbyt szybko. Wygrana na inaugurację na pewno podniosła morale drużyny, ale już o niej nie myślimy, teraz czas kolejne wyzwanie – mówi prezes zarządu Red Devils, Tomasz Mrozek Gliszczyński. – Zarówno przed drużyną, jak i działaczami bardzo dużo pracy. Chcemy z Warszawy wywieźć maksymalnie dobry rezultat, aby mieć jak najbardziej komfortową sytuację przed przygotowaniami do spotkań z Piastem i Rekordem.  

Mecz AZS UW Darkopm Wilanów – Red Devils Chojnice rozpocznie się o godz. 17. Bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć na platformie WP Pilot.

Link do transmisji: https://pilot.wp.pl/tv/#futsal-1

Aktualizacja: W trzeciej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy 11 września, AZS UW Darkomp Wilanów podejmował na własnej hali zespół Red Devils Chojnice. Był to pojedynek piątej i ostatniej drużyny tabeli.

AZS UW Darkomp Wilanów – Red Devils Chojnice 0:3

Bardziej doświadczeni zawodnicy Red Devils nie mieli problemu z rywalem w pierwszej połowie. Gole zostały zdobyte zaraz na początku spotkania, bo już w 1 minucie przez Pastarsa, na 2:0 w 9 minucie podwyższył Piesotskyi a wynik w tej części spotkania na 3:0 w 14 minucie ustalił Kokoladze.    

Po przerwie miejscowi dążyli do zmiany wyniku, jednak chojniczanie skutecznie im ten zamiar utrudniali do końca meczu zachowując czyste konto, przy czym skuteczne interwencje bramkarza Red Devils przy odrobinie szczęścia zapewniły przyjezdnym kolejną wygraną i 3 punkty na koncie.

(red.) Tabela .flashscore.pl