Z Chojnic na Jasną Górę ...

W niedzielę rano (31.07.) po Mszy Świętej o godzinie 7 w chojnickiej Bazylice Mniejszej, wyruszyła 31 Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupa chojnicka „Zielona”.

Chojniccy pątnicy, by dotrzeć na Jasną Górę muszą pokonać 420 – kilometrów.   |  fot. Parafia pw. św. Marii Magdaleny

W tym roku pielgrzymi do Częstochowy wędrują z nowym przewodnikiem – ks. Mateuszem Pryczkowskim, wikariuszem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku. Wśród licznych pielgrzymów grupy chojnickiej na pielgrzymi szlak wyruszyło ponad 20 osób z czerskiej parafii. Na odcinku żegnającym Chojnice padła liczba około 260 pielgrzymów, wśród nich także ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Piesi pielgrzymi mają do pokonania ponad 400 km. Pierwszy dzień pielgrzymowania pątnicy skończyli w niedzielny wieczór w Gostycynie. Z kolei w najbliższą sobotę – 6 sierpnia – wyruszą z Czerska pielgrzymi rowerowi, którzy w Chojnicach dołączą do grupy kaszubskiej 24. Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Pelplińskiej.

Zwieńczenie pielgrzymki odbędzie się w sobotę - 13 sierpnia, kiedy to wszystkie grupy pielgrzymkowe naszej diecezji (piesze i rowerowe) dotrą na Jasną Górę. Uroczysta Msza Święta na Wałach Jasnogórskich 13 sierpnia o godzinie 11:30.

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku