Wyższe podatki, śmieci, a teraz też parkowanie

Choć decyzja ma zapaść 20 listopada na sesji, to jest to już niemal pewne, że w przyszłym roku zapłacimy więcej za podatki lokalne, więcej za śmieci, a do tego wzrosną ceny za parkowanie w centrum miasta.

Kierowcy będą musieli mieć więcej drobnych w portfelach w kontekście podwyżek w miejskiej strefie płatnego parkowania. Podwyżka odbije się zwłaszcza na kieszeniach tych, którzy zostawiają swoje auta na dłużej.   |  fot. ilustracyjne

Temat wyższych opłat za parkowanie w Chojnicach miał być rozważany w przyszłym roku, ale dość niespodziewanie pojawi się już na najbliższej sesji 20 listopada. Radni będą głosować więc nie tylko za wyższymi podatkami lokalnymi i opłatą za śmieci, ale także za podniesieniem opłaty za parkowanie w mieście. Burmistrz Arseniusz Finster tłumaczy to wyższymi kosztami utrzymania „drogowego” miasta (odśnieżanie, zamiatanie, drobne remonty, nasadzania, oświetlenie).

Temat ma być „wałkowany” na poszczególnych komisjach przed sesją, gdzie ma być zestawienie kosztów parkowania w Chojnicach z innymi miastami. Ceny mają wzrosnąć zarówno w I strefie, jak i II strefie. Od stycznia pół godziny parkowania w I strefie ma kosztować nie 1 zł, a 1,50 zł, a godzina nie 2 zł, a 3 zł. Parkowanie w II strefie ma kosztować 1 zł za pół godziny (było 50 gr) oraz 1,50 zł za godzinę (była 1 zł).

- Jesteśmy elastyczni, będziemy razem z urzędnikami słuchali radnych, ale wyższe ceny za parkowanie, a więc zwiększone przychody są potrzebne na rosnące koszty komunalne utrzymania ulic i chodników, a nie na podgrzewaną murawę, jak niektórzy myślą – mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Dochody chojniczan nie odbiegają od dochodów mieszkańców innych miast, dlatego będziemy porównywać te koszty parkowania z innymi miastami.

Wzrosną również koszty abonamentów. Rozważana będzie również opcja poszerzenia strefy płatnego parkowania o parking przy Parku 1000-lecia.

(olo)

 1. 7 listopada 2019  19:35   W Szczecinku mają darmowe ...   a.

  W Szczecinku mają darmowe parkingi, a i wolnych miejsc nie brakuje.

  4
  0
 2. 7 listopada 2019  00:09   Mieszkańcy (1)   anonim

  starówki rownież bedą mieli podniesione koszty parkowania? Miejmy nadzieję, że nie.

  1
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 3. 6 listopada 2019  13:45   hahaha   anonim

  macie to na co głosowaliście ps coś mi się wydaje że finster popłynie przy następnych wyborach

  13
  7
 4. 6 listopada 2019  08:34   Metalowiec   Mieszkający legalnie

  Zgodnie z literą prawa tam nie powinni mieszkać ludzie. Budowaliście wbrew obowiązującym przepisom slamsy a teraz domagacie się osiedla. A gdzie KONSTYTUCJA!

  18
  6
 5. 6 listopada 2019  07:13   Takie są właśnie efekty ...   Kamil

  Takie są właśnie efekty systemowego zadluzania miasta drodzy chojniczanie. Chcieliscie Arseniusza macie Arseniusza i się z tym fantem bujajcie. Skądś kasę musiał wziąć fabryki pieniążków nie ma to podnosi co się da bo zaraz stanęły by inwestycje a tego lokalny biznes by burmistrzowi nie wybaczyl

  14
  14
 6. 5 listopada 2019  22:38   a ja mam pomysł   anonim

  Panie włodarzu wszystkie parkingi w tym nie pana mieście płatne oj to będzie kasa ale płacą wszyscy włącznie z radnymi i włodarzem.

  18
  5
 7. 5 listopada 2019  21:56   PRACODAWCY NIECH PODNIOSĄ ...   anonim

  PRACODAWCY NIECH PODNIOSĄ PENSJE to się ludzie ucieszą

  13
  5
 8. 5 listopada 2019  21:32   Niech ten człowiek wkoncu ...   X

  Niech ten człowiek wkoncu uda się na emeryturę

  15
  8
 9. 5 listopada 2019  20:26   A kiedy wreszcie dokończą ...   Ja

  A kiedy wreszcie dokończą ulice na osiedlu Asnyka

  15
  6