Wywalczone kwalifikacje na MŚ w kl. Laser

W weekend odbyły się regaty „Puchar Pucka”. Były one również eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Świata i Europy. Zawodnicy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wypadli naprawdę dobrze.

Na 1 miejscu na podium Laura Szulc.   |  fot. Facebook Laser ChKŻ

W klasie LASER (klasa olimpijska) mężczyzn na starcie stanęło 32 zawodników. Damian Kosmalski niestety tym razem bez podium, zajął 7 miejsce, natomiast Jakub Domagała (9 m U20) zajął miejsce 16.

W klasie LASER RADIAL (klasa olimpijska) Kobiet startowało 29 łódek. Oliwia Laskowska (3 m U19 ) ukończyła regaty na miejscu 6. To bardzo dobry wynik jak na swój pierwszy start w tym roku.

W klasie LASER 4.7 dziewcząt rywalizowało 37 zawodniczek. 1 miejsce open zajęła nasza zawodniczka Laura Szulc natomiast 2 miejsce open wywalczyła jej klubowa koleżanka Klara Sobczak.

W klasie LASER 4.7 chłopców na starcie stanęło aż 73 zawodników. Miejsce 6 zajął nasz zawodnik Maciej Panaś, 8 miejsce Jaś Krawczyk, 37 miejsce zajął Wojciech Kikmunter. Wielkie brawa dla nich gdyż zaczynają gonić czołówkę.

W klasie LASER RADIAL Mężczyzn rywalizowało 41 zawodników. Na 7 miejscu open regaty zakończył zawodnik ChKŻ Mateusz Grzempa (2 m U 17), 18 miejsce open Kacper Żywiczka (10 m U 17)

Do Mistrzostw Polski zakwalifikowali się już: Klara Sobczak, Laura Szulc, Mateusz Grzempa, Kacper Żywiczka, Maciej Panaś, Jan Krawczyk. Po takim wysiłku i wspaniałych osiągnięciach należy im się odpoczynek. Niestety nie będzie on zbyt długi ponieważ czekają ich treningi do Mistrzostw Świata w Gdyni. Z naszego klubu startować będzie aż 9 zawodników. Jakich rywali będą musieli pokonać nasi  wspaniali żeglarze? O tym dowiemy się już wkrótce.