Wysoka - jeszcze zamknięta

Drogowcom z firmy Betpol nie uda się przywrócić do ruchu 21 grudnia odcinka ulicy Wysokiej. Plan musiał ulec weryfikacji z uwagi na warunki pogodowe i zakres prac, które tam zaplanowano.

Trwają prace remontowe na ul. Wysokiej.   |  fot. (ro)

150 - metrowy odcinek Wysokiej będzie gruntownie przebudowany - w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Gdańską będą trzy pasy ruchu, wysepki, przejścia dla pieszych. W tym celu  trzeba zdjąć dotychczasową nawierzchnię drogi, poszerzyć ją, zbudować nowe odcinki chodników i ułożyć nowe warstwy asfaltu. Szczególnie ostatnie z wymienionych prac są niemożliwe do zrobienia, gdy temperatura powietrza jest niższa od 0 w skali Celsjusza. Tymczasem w końcu tygodnia meteorolodzy zapowiadają kilkunastostopniowy mróz. Lepsza pogoda dla drogowców ma powrócić w końcu grudnia. Specjaliści z Betpolu deklarują jednak, że postarają się oddać do użytku ten odcinek ulicy do końca roku.
(ro)

Zapisz

  1. 16 grudnia 2009  22:45   ...roboty drogowe...   daro

    ...chyba wiedzieli,że "idzie" zima a o tej porze roku raczej temperatury powietrza są ujemne?!...trza się było szybciej zabrać do asfaltowania...laicy???

    0
    0
    Odpowiedz