"Wyprawa po złote runo", czyli Powiatowy Konkurs Humanistyczne Potyczki

W SP nr 8 w Chojnicach odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Humanistyczne Potyczki. W tym roku w zmaganiach wzięli uczniowie klas 7 z 10 szkół reprezentujących Nową Cerkiew, Czyczkowy, Swornegacie, Leśno, Brusy, Konarzyny, Pawłowo i Chojnice.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.   |  fot. (nad.)

Konkurs miał ulubioną przez uczniów formułę, czyli rywalizację w parach. Każda z nich rozwiązywała zadania na 14 stanowiskach, przy których czuwali sędziowie.  Rozpoznawano mitologiczne potwory, odgadywano mitologicznego bohatera, nazywano antyczne budowle, tłumaczono teksty z języka angielskiego, odmierzano czas starożytnych wydarzeń, odpowiadano na tajemnicze pytania umieszczone w antycznej wazie, a także rozpoznawano rekwizyty bogów.

Każdy wcielał się w rolę poety i uruchamiając humanistyczną wyobraźnię, układał wiersze godne olimpijskiego lauru. W trakcie konkursu można było skosztować nektaru i ambrozji. Ostatecznie z antycznego labiryntu szczęśliwie wyszli wszyscy, bowiem wiedza o starożytności każdego z uczestników była ogromna, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Laureatami zostali ci, którzy w podczas rywalizacji na czas zachowali olimpijski spokój:

1 miejsce – EMILIA GAWIN I BARTOSZ JANUSZEWSKI SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JANA PAWŁA II W BRUSACH

2 miejsce- ANNA WOJCIECHOWSKA I PAWEŁ LEMAŃCZYK ZSP KONARZYNY oraz BARTOSZ RAKOWSKI I JAKUB KNITTER SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 CHOJNICE

3 miejsce – ANNA GREGUS I KATARZYNA SOŁTYSIAK SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. JANA PAWŁA II W CHOJNICACH

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom, a zwycięzcom gratulujemy. W przyszłym roku do zmagań przystąpią uczniowie klas V, zapraszamy!

Organizatorzy – SP nr 8 w Chojnicach

Zapisz