Wyłudzali z aptek leki narkotyczne

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który w środę posługiwał się fałszywymi receptami. W ten sposób starał się wyłudzić silnie działające środki przeciwbólowe o działaniu narkotycznym.

Mężczyźni działali na terenie województwa pomorskiego i kujawsko - pomorskiego, wpadli w Chojnicach.   |  fot. KPP

 W toku czynności zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn, którzy również mieli związek z tą sprawą. W minioną środę (10.01.) chojnicka komenda otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu posłużenia się podrobioną receptą przez klienta jednej z miejscowych aptek. Kryminalni niezwłocznie podjęli działania w celu ustalenia wszelkich okoliczności tej sprawy.

Nie skończyło się jedynie na zatrzymaniu 37- letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego, który próbował zrealizować podrobioną receptę na środek narkotyczny. W toku czynności prowadzonych przez policjantów zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn, tj. 21- i 18 - latka, mieszkańców powiatu sępoleńskiego, biorących udział w tym procederze.

Okazało się, że oszuści, posługując się dobrze podrobionymi receptami, od pewnego czasu wyłudzali narkotyczne środki przeciwbólowe, narażając na straty Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyłudzeń dokonywali na terenie województw: pomorskiego oraz kujawsko -pomorskiego. Narkotyki przeznaczali na własny użytek, dzieląc się wyłudzonym towarem.

W ostatnich dniach wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i oszustwa na szkodę NFZ. Za posłużenie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

KPP

Zapisz