Wyjątkowy moment. Dzieci zostały przedszkolakami

W poniedziałek 4 września w Przedszkolu nr 3 w Chojnicach odbyło się w uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, połączone z pasowaniem na przedszkolaka dzieci nowo przyjętych.

W Przedszkolu nr 3 odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Był to jeden z ważniejszych dni w życiu najmłodszych.   |  fot. nad.

Z tej okazji odbył się apel z udziałem zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 Karol Kołyszko, witając gości, dzieci oraz rodziców. W kolejnej części zaprezentowały się przedszkolaki  z grup: „Żabki”, „Jeżyki”, „Motylki”, „Pszczółki”, pod opieką Karoliny Ginter, Aleksandry Gruchały, Grażyny Jereczek. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.

W drugiej części swoją niezapomnianą chwilę miały dzieci nowoprzyjęte, które po odczytaniu uroczystego aktu ślubowania przez Danutę Siluk zostały przyjęte w poczet przedszkolaków. Pasowania dokonał dyrektor Karol Kołyszko, wicedyrektor Danuta Siluk, wicedyrektor Zofia Myszka, wicedyrektor Ewa Sawicka.

Na dobry początek, żeby osłodzić naszym milusińskim pobyt w przedszkolu, każda z grup otrzymała słodki upominek oraz dyplom z pasowania. Zakończenie uroczystości uświetniło wystrzelenie fontanny kolorowych płatków. Po części oficjalnej przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły do swoich grup, gdzie spotkały zarówno swoich dobrze znanych kolegów, jak i całkiem nowych, którzy w naszym przedszkolu stawiają dopiero pierwsze kroki.

(nad.)

 1. 4 września 2019  14:50   Fakt, jakiś dziwny ten ...   anonim

  Fakt, jakiś dziwny ten ołówek?

  5
  3
 2. 4 września 2019  13:30   a cóż to (3)   rodzic

  za LGB- towski ołówek do pasowania , innego nie było ?

  6
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 5 września 2019  21:44   Pasowanie   Hania

   Czy za rządów PiS wszystko co jeszcze kilka lat temu byłoby tylko kolorowym ołówkiem musi kojarzyć się z LGBT? Co się ludzie z Wami dzieje? We wszystkim się czegoś doszukujecie. Wstyd.

   3
   3
  • 5 września 2019  11:01   Szok   Gość

   Ludzie wam się w głowach przywraca. To już zakrawa na problemy z psychiką. Idąc twoim tokiem rozumowania, należało by zlikwidować kolorowe kredki, farby, plastelinę. Brawo ty. Wracamy do rysowania węglem (kolor bezpieczny), chociaż nieeee bo zaraz wymyślisz że to satanistyczny kolor.

   2
   4
  • 4 września 2019  21:36   Na pewno rodzic? Czy może nastolatek oglądający za dużo telewizji?   Kaziu

   Naprawdę ten komentarz jest przykładem jak w kilka lat można namieszać w głowach niektórym podatnym na propagandę i opornym na wiedzę. Kiedyś tęcza i jej kolory były kolorami, dzisiaj stanowią jakiś problem. Naprawdę smutne.....

   2
   4