Wygrana na inaugurację rozgrywek II ligi

W piątkowy wieczór piłkarze Chojniczanki rozpoczęli drugoligową rywalizację w meczu z Pogonią Siedlce. Dzisiejszy rywal ma utrudniony start w rozgrywkach, ze względu na odjęcie punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne piłkarzy

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon w II lidze piłkarze Chojniczanki.   |  fot. facebook.com/Chojniczanka

CHOJNICZANKA - POGOŃ 4:2 (3:1)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Klabnik, Grolik, Wachowiak, Ziętarski (61 Czajkowski), Kona, Napołow (79 Grobelny), Mikołajczak (70 Golański), Klichowicz (79 Pląskowski), Skrzypczak (79 Emche).

Bramki: 1:0 - Skrzypczak 10, 2:0 - Ziętarski 17, 2:1 - Brodziński 31 (karny), 3:1 - Napołow 40, 4:1 - Klichowicz 56, 4:2 - Olszewski 76

Żółte kartki:32. Ziętarski (Chojniczanka), 78. Grolik (Chojniczanka),

Czerwona: 90+4. Krawczyk (Pogoń)

Do przerwy Chojniczanka prowadziła z Pogonią Siedlce 3:1. Oba zespoły miały swoje okazje na strzelenie gola, jednak większą skutecznością i dokładnością w wykończeniu akcji wykazali się gospodarze. Ta część spotkania była emocjonująca i mogła podobać się kibicom.  

Gospodarze po ciekawym spotkaniu wygrali z Pogonią Siedlce 4:2. Tym samym spadkowicz z Fortuna 1 Ligi rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa. Podopieczni Adama Noconia bardzo dobrze czuli się w kontratakach i to była ich główna zaleta. Goście momentami grali wysoko, przez co rywale mieli wiele przestrzeni do rozegrania akcji i stworzenia sytuacji podbramkowych.

(red.)