Wygrana na Olimpiadzie PCK

Finał XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowany przez Polski Czerwony Krzyż już za nami. Województwo pomorskie reprezentowała na nim Michalina Rudnik z Chojnic.

Na zdjęciu Michalina Rudnik.   |  fot. W. Habecka

Uczennica w pierwszych etapach Olimpiady, wraz ze swoją opiekunką Wiesławą Habecką, zorganizowała w lutym w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach akcję: "E-papierosy: nie daj się wciągnąć". Jury PCK w Gdańsku było pod wielkim wrażeniem pracy, jaką Michalina włożyła w całe przedsięwzięcie. Wygrała III etap konkursu i tym samym została reprezentantką Pomorskiego w finale Olimpiady, który odbył się pod koniec maja w Łodzi.

Podczas kilku dni zmagań młodzież mierzyła się z trudnymi zadaniami. Były to między innymi: skomplikowany test z wiedzy o zdrowym stylu życia (tu Michalina była w pierwszej trójce najlepszych uczniów!), sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy i prezentacja raportu z akcji przed jury. Młodzież stanęła oko w oko z krajową komisją, biorącą ich w krzyżowy ogień pytań.

Michalina Rudnik zdobyła 7. miejsce, będąc tym samym w dziesiątce najlepszych uczniów z setek uczestników XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia z całego kraju! Przy okazji tego ogromnego osiągnięcia uświadomiła też wielu swoich kolegów i koleżanki, a także ich rodziców o konsekwencjach, jakie niesie palenie e-papierosów.

W. Habecka