Wygrana Kolejarza u siebie

Po serii meczów bez wygranej, w sobotę (28.04.) piłkarze Kolejarza mogli cieszyć się z trzech punktów po wygranej 1:0 z GKS Bobowo. Za tydzień Kolejarz zagra w Czarnej Wodzie z Wdą.

W Chojnicach Kolejarz wygrał 1:0 z GKS Bobowo.   |  fot. (olo)

Kolejarz – GKS Bobowo 1:0 (1:0)

Bramka: Szymon Piotrowski.

Runda wiosenna w A-klasie do tej pory nie układała się po myśli piłkarzy z ulicy Lichnowskiej – grając głównie z wyżej notowanymi rywalami Kolejarz przegrywał lub remisował. Dziś w starciu z sąsiadem tabeli w końcu trzy punkty zostały w Chojnicach. Gości z Bobowa podczas dzisiejszego meczu wspierała grupka kibiców i przyznać trzeba, że był to kulturalny doping.

Niestety, kibice z Bobowa musieli przełknąć gorycz porażki, a w końcu z wygranej mogli cieszyć się piłkarze Marka Wirkusa. Zwycięską bramkę strzelił Szymon Piotrowski, który wykorzystał bardzo dobre podanie wsteczne Adama Kłodzińskiego. Wynik mógł być wyższy, ale gospodarze zmarnowali kilka sytuacji. Dwie wyborne szanse miał chociażby Piotr Nalewaj, który w pierwszej połowie nie trafił do pustej bramki, a w drugiej części meczu trafił z dobitki do siatki gości, ale sędziowie uznali, że był na pozycji spalonej.

Goście przez dłuższą część drugiej połowy grali w dziesięciu, po czerwonej kartce dla jednego z zawodników, za uderzenie piłkarza Kolejarza bez piłki.