"Wstyd" w ChDK

28 maja o godz. 19:30 w Chojnickim Domu Kultury - miłośnicy dobrego teatru będą mogli obejrzeć kolejny spektakl teatralny „Wstyd” (Teatr Stajnia Pegaza, Sopot).

Fragment spektaku teatralnego "Wstyd".

Reżyseria: Ewa Ignaczak. Obsada: Aleksandra Kania, Grzegorz Szlanga.

W reżyserowanym przez Ewę Ignaczak poruszającym psychologicznym widowisku zobaczyliśmy dwoje młodych aktorów - Aleksandrę Kanię i Grzegorza Szlangę. Propozycja niezależnej sopockiej sceny wpisuje się w nurt rozrachunków ze współczesnością zdominowaną przez bezduszną machinę wymiaru sprawiedliwości i żądne sensacji media. Czy w tym świecie można obronić ludzką godność? Czy istnieje jeszcze jedno z najprostszych, warunkujących międzyludzkie relacje pojęć - zwykły wstyd? Spektakl nie przynosi odpowiedzi na te pytania, ale prowokuje do refleksji, zadziwiając jednocześnie formalnym nowatorstwem i oryginalnością inscenizacji.

Pytania i odpowiedzi, specyficzny rytm i dynamika scenicznych obrazów budują teatr, w którym dominują skrajne emocje. Przywołują również wizję okrutnego świata, w którym efektowne i głośne zło zwykle triumfuje nad cichym i niepozornym dobrem. Krańcowo odmienne charaktery - łagodność nie ma wielkich szans w zderzeniu z eksplozją brutalnej agresji, zwłaszcza kiedy spiralę przemocy nakręcają ataki żądnej sensacji bulwarowej prasy.

Bilety w cenie 8 zł już do nabycia w ChDK.

D. Wolińska


 1. 14 maja 2010  17:12   Dostatek ? Dzięki za taki   anonim

  Dostatek ? Dzięki za taki

  0
  0
 2. 14 maja 2010  16:35   Tam gdzie pająki tam ...   anonim

  Tam gdzie pająki tam dostatek.

  0
  0
 3. 14 maja 2010  16:28   Może do premiery zginą ...   chojniczanin

  Może do premiery zginą pajęczyny pod sufitem na sali.Pani Dyrektor to jest dopiero WSTYD!!!!!

  0
  0