Wstyd i utracona cześć

Aleksandra Kania i Grzegorz Szlanga - znaleźli się w obsadzie spektaklu "Wstyd" prezentowanego niedawno w Chojnickim Domu Kultury.

Aleksandra Kania i Grzegorz Szlanga.   |  fot. (ro)

Chociaż obydwoje są chojniczanami, tym razem reprezentowali Sopocką Scenę Off de BICZ. Widowisko powstało wg powieści Heinricha Bolla "Utracona cześć Katarzyny Blum", w reżyserii Ewy Ignaczak. Kontekst sytuacji tego spektaklu, czyli przesłuchanie przez prokuratora, skłania do rodzimych porównań, choćby filmu "Przesłuchanie". W obu przypadkach mężczyźni bez zażenowania zdzierali z kobiety wszelkie zasłony jej intymności, by wydobyć obciążające ich zeznania. Akcja spektaklu to prawdziwa próba sił a zarazem próba ocalenia godności i własnych granic. Twórcy zadają pytanie: w jaki sposób można się obronić przed kłamstwem i manipulacją? Jak postawić granice ludziom, którzy nie uznają żadnych granic? I czy w takiej walce możliwe jest zwycięstwo? Kto wybrał wieczorną porę, by obejrzeć ten spektakl, wychodził z sali z pokaźnym bagażem doświadczeń i przemyśleń.  

(ro)
fotoreportaz.jpg

 1. 2 czerwca 2010  11:06   a ty z GUS JESTEŚ CZY JAK ZE ...   anonim

  a ty z GUS JESTEŚ CZY JAK ZE CIEBIE LICZBA WIDZOW INTERESUJE A NIE TRESC SZTUKI.

  0
  0
 2. 2 czerwca 2010  10:18   ...oj daje do ...   anonim

  ...oj daje do myślenia...daje...prosze zadzwonic do dyrektorki w sprawie utworzenia nowej komisji sledczej w sprawie ilosci widzow...to niedopuszczalne zeby nie bylo o tym informacji dla porzadnego mieszkanca Chojnic... - to już jest DEBILIZM. gratuluje komentarza! Pozdrowienia dla organizatorów i nie przejmujcie się debiliami.

  0
  0
 3. 1 czerwca 2010  23:06   Daje to myslenia zapewne ...   anonim

  Daje to myslenia zapewne tylko tobie, ale kombinuj, kombinuj

  0
  0
 4. 1 czerwca 2010  22:42   Na żadnym zdjęciu nie ma ...   anonim

  Na żadnym zdjęciu nie ma widowni. W relacji ani słowa o ilości widzów. Daje to do myślenia...

  0
  0
 5. 1 czerwca 2010  19:57   to był spektakl. Ten facet ...   anonim

  to był spektakl. Ten facet jest dobry.

  0
  0